Raczkując w świat - Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2014

10 najdziwniejszych pomysłów na świąteczny prezent

W internecie można znaleźć całą masę pomysłów na świąteczne prezenty dla najmłodszych. Ja natomiast, przekornie, przygotowałam antypropozycje, czyli czego nie kupiłabym nawet dziecku wroga :)

Niebezpieczne zabawki?! - jak się ich wystrzegać!

Tańczące lalki, drewniane klocki, gryzaki, miśki, zdalnie sterowane samochody... niezależnie od tego, co wybierzecie na prezent dla swojego dziecka, ważne jest, aby nie stwarzało ono zagrożenia dla maluszka. W zeszłym roku, na prawie 800 przebadanych zabawek, w przypadku 30% stwierdzono wykorzystanie niedozwolonych substancji. Co zrobić żeby taki przedmiot nie trafił w Twoje ręce?

Zanim wybierzesz się na zakupy, sprawdź na co należy zwrócić uwagę, aby dziecięca zabawka była bezpieczna.

środa, 19 listopad 2014 00:00

Szczoteczka soniczna dla bobasa

Szczoteczka soniczna dla bobasa

Od ponad miesiąca, regularnie publikowałam wpisy dotyczące dbania o ząbki i dziąsełka maluszków. Wszystko to za sprawą akcji Zachęć Swoje Dziecko Do Mycia Zębów, w której braliśmy udział.

wtorek, 18 listopad 2014 00:00

Moja lista muzyczna

Moja lista muzyczna

Dzień drugi blogowego wyzwania u Uli i u mnie w domu, mimo brzydkiej pogody za oknem, od samego rana jest bardzo wesoło. Dlaczego? Posłuchajcie sami!

środa, 12 listopad 2014 00:00

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Maluszek w brzuszku słyszy dźwięki długo przed swoimi narodzinami. Już w 7. tygodniu swojego życia, wykształcają się u niego uszy, ale jeszcze niesłyszące. W pierwszym trymestrze wszystkie dźwięki odbierane są przez całe ciało maluszka dzięki receptorom, które wyłapują fale dźwiękowe. Między 4., a 5. miesiącem ciąży zaczynają do dziecka docierać pierwsze „prawdziwe" odgłosy z drugiej strony brzuszka.

poniedziałek, 10 listopad 2014 00:00

Pomysł na jesienny obiad - chorizo z papryką

Pomysł na jesienny obiad - chorizo z papryką

Jesień za oknem już pełną parą w związku z tym i nasza kuchnia zmienia się na jesienną. Przynajmniej do wiosny odstawiamy lekkie sałatki, chłodniki i moje ulubione jajka sadzone z fasolką szparagową. :) Dzisiaj propozycja, co prawda z gorącej Portugalii, ale idealna na deszczową jesień.

Interaktywna zabawka, która u nas robi furorę

Krzysiek oszalał, kiedy dostał od Babci grzechotkę firmy Smiki. Wcześniej nie widziałam, żeby tak zareagował na jakąś zabawkę. Trząsł nią, rzucał, popychał, odwracał... Myślałam, że będzie to miłość tymczasowa, ale myliłam się.

I love my blog - spotkanie w mieście na soli cz.2 - prezentowa ;)

Jadąc na blogowe spotkanie do Inowrocławia wiedziałam, że będą prezenty dla wszystkich uczestniczek. Myślałam, że dostanę trochę próbek kosmetyków, może jakąś zabaweczkę, albo książeczkę dla Krzyśka.

poniedziałek, 03 listopad 2014 00:00

Darmowe próbki - HIPP (po 7. miesiącu)

Darmowe próbki - HIPP (po 7. miesiącu)

Kilka miesięcy temu, od firmy HIPP dostaliśmy darmowe słoiczki z jedzonkiem i soczkiem. Teraz, kiedy Krzysiu zbliża się do ukończenia 7. miesiąca życia, przyszło kolejne pudełko. Tym razem zawierało "dorosły" obiadek :)

 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon