Raczkując w świat - Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2014
wtorek, 30 wrzesień 2014 00:00

Lekka, orzeźwiająca sałatka

Lekka, orzeźwiająca sałatka

Z sentymentem wspominam jak z Piotrkiem, po uśpieniu Krzyśka, siadaliśmy na balkonie i czytaliśmy książki. Dzisiaj próbowaliśmy trochę "oszukać" jesień ;). Zrobiliśmy sobie sałatki, otworzyliśmy winka (ja w wersji bezalkoholowej, kupione w Grucznie) i usiedliśmy z książkami na balkonie. Udało się zrobić kilka zdjęć i... przeczytać pół strony. Niestety, już jest za zimno na takie atrakcje. Jeśli i Wy w tej jesiennej porze szukacie wspomnienia lata, polecam przepis na lekką i orzeźwiającą sałatkę.

piątek, 26 wrzesień 2014 00:00

TATRY z niemowlaczkiem

TATRY z niemowlaczkiem

Na ten wyjazd z Krzyśkiem czekaliśmy cały rok!

 

Sierpniowy wypoczynek w Beskidach miał być tylko preludium przed prawdziwymi górami :) Zawsze powtarzam, że Tatry są jednym z moich ulubionych polskich pasm, więc ja tym bardziej nie mogłam się doczekać.

wtorek, 23 wrzesień 2014 00:00

Piłeczka wielofunkcyjna dla niemowląt

Piłeczka wielofunkcyjna dla niemowląt

Wybierając zabawki dla Krzyśka zależy mi, żeby były one wielofunkcyjne, ale równocześnie proste. Dwa miesiące temu, Synek dostał w prezencie od Babci ażurową piłeczkę. Na pierwszy rzut oka nic nadzwyczajnego, ale jak tylko dostał ją w swoje łapki, zmieniłam o niej opinie.

wtorek, 16 wrzesień 2014 00:00

Darmowe próbki - BEBIKO

Darmowe próbki - BEBIKO

Jak wróciliśmy z wakacji w Beskidach, sąsiadka przyniosła paczuszkę dla Krzyśka z produktami firmy BoboVita. Dzisiaj wróciliśmy z Tatr i ta sama sąsiadka, przy drzwiach przywitała nas mówiąc: "Znowu listonosz przyniósł coś dla Krzyśka!".

piątek, 12 wrzesień 2014 00:00

Drożdżówka sypana z owocami

Drożdżówka sypana z owocami

Drożdżówka sypana z owocami jest ciastem, które robię najczęściej. Dlaczego? Ponieważ jest banalnie prosta i... robi się sama ;) Jeśli raz spróbujecie tego przepisu, to gwarantuję, że będziecie z niego korzystali równie często jak ja.

wtorek, 09 wrzesień 2014 00:00

Naturalne odplamianie

Naturalne odplamianie

Pierwszy raz o "cudownym" działaniu mydła Biały Jeleń dowiedziałam się od koleżanki. Powiedziała mi to w taki sposób, jakby to była najoczywistrza oczywistość. W związku z tym myślałam, że każda młoda mama, zaopatrzyła się w kostkę szarego mydła i używa jej niemal codziennie. Ostatnio jednak, kilka razy zdarzyło mi się ratować ciuszki znajomych maluszków i okazuje się, że nie byłam ostatnią Polką, która dowiedziała się o odplamianiu za pomocą szarego mydła.

sobota, 06 wrzesień 2014 00:00

Pierwsze wakacje we trójkę - BESKID ŚLĄSKI

Pierwsze wakacje we trójkę - BESKID ŚLĄSKI

Pierwsze wakacje we trójkę mamy już za sobą. Jak było? FANTASTYCZNIE! Dotychczas, kiedy jeździliśmy we dwójkę, nasze urlopy w górach były bardzo intensywne. Zazwyczaj codziennie wychodziliśmy na całodzienne wyprawy, a wieczorem sił wystarczało tylko na grzańca ;) Nie ukrywam, że w tym roku baliśmy się, czy podczas wyjazdu z tak małym dzieckiem nie będziemy się nudzili. Tutaj honor muszę oddać Tacie Krzysia, który znalazł takie miejsce na wypoczynek, że chociaż nie spędzaliśmy dni tak intensywnie jak wcześniej, to ani przez chwilę nie zawiało nudą. Oto co się z nami działo przez sześć dni spędzonych w Wiśle i okolicach.

środa, 03 wrzesień 2014 00:00

Idealna zabawka - zawieszka do wózka

Idealna zabawka - zawieszka do wózka

W gąszczu dziecięcych zabawek trudno jest znaleźć coś naprawdę godnego uwagi. Kilka "perełek" udało mi się wyszperać na sklepowych półkach i te właśnie chciałabym Wam polecić. Dzisiaj o jednej z ulubionych zabawek Krzysia, czyli motylku firmy Lamaze.

 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon