Raczkując w świat - Artykuły filtrowane wg daty: luty 2015

ŁYŻECZKA SILIKONOWA, CZYLI NASZ GADŻET IDEALNY

Przyznam, że nie wiem dlaczego tak późno piszę Wam o tym gadżecie. Kilka miesięcy temu, trochę pod wpływem impulsu (co przytrafia mi się raczej rzadko), kupiłam Krzyśkowi sylikonową łyżeczkę. Początkowo myślałam, że będzie nam się przydawała jedynie podczas wyjazdów, ale bardzo szybko okazało się, że używam jej praktycznie codziennie.

czwartek, 26 luty 2015 18:57

AMARANTUSOWE MUFFINKI od 8. miesiąca

AMARANTUSOWE MUFFINKI od 8. miesiąca

z cyklu PRZEPIŚNIK ŁAKOMCZUSZKA

Temat podawania dzieciom słodyczy jest bardzo kontrowersyjny. Jedni nie widzą przeszkód, aby kilkumiesięcznemu maluchowi dać biszkopta, dla innych jest to całkowicie niedopuszczalne. Dzisiaj przepis na bardzo zdrowe słodycze. Amarantusowe muffinki są słodkie, chociaż bez grama cukru i idealnie nadają się do samodzielnego jedzenia nawet przez niemowlaczka.

BABECZKI Z KASZY MANNY Z MUSEM OWOCOWYM od 8. miesiąca

z cyklu PRZEPIŚNIK ŁAKOMCZUSZKA

Kolejny z cyklu bardzo prosty przepis na zdrowy i pyszny deserek dla niemowlaczków. Bardzo się staram, żeby urozmaicać posiłki mojego Synka, ale śniadania i desery nadal są dla mnie wyzwaniem. Znacznie łatwiej jest mi skomponować ciekawy obiad niż deser, który będzie czymś innym niż potartym owocem, kompotem, kisielkiem, albo chrupkiem kukurydzianym. Babeczki z kaszy manny są bardzo ciekawą i smaczną alternatywą dla takich podwieczorków.

wtorek, 10 luty 2015 00:00

A Ty, wierzysz w zabobony?

A Ty, wierzysz w zabobony?

Zawsze uważałam siebie za osobę rozsądną i twardo stąpającą po ziemi, ale... pod drabiną nie przejdę, a kiedy widzę kominiarza, to od razu łapię za guzik. Dlaczego?

niedziela, 08 luty 2015 00:00

Śpiące dziecko pod kontrolą

ŚPIĄCE DZIECKO POD KONTROLĄ

Są takie gadżety dla dzieci, o których zawsze wiedziałam, że będą mi potrzebne i ich zakup był dla mnie zupełnie oczywisty. Są też takie, które uważałam za fanaberię, ale okazało się, że to ja byłam w błędzie.

MAKARON Z SOSEM BOLOGNESE OD 10. MIESIĄCA

z cyklu PRZEPIŚNIK ŁAKOMCZUSZKA 

Na ten moment czekałam bardzo długo. Uwielbiam makarony i nie mogłam się doczekać kiedy mój brzdąc będzie mógł zjeść swoją pierwszą porcję. W naszym domu specjalistą od włoskiej kuchni jest mój mąż, który nasz sos bolognese zmodyfikował w taki sposób, aby nadawał się dla maluszków. Krzysiek był zachwycony i jestem przekonana, że Waszym dzieciaczkom również to danie przypadnie do gustu.

wtorek, 03 luty 2015 00:00

Chyba jestem staroświecka...

Chyba jestem staroświecka...

Wróciłam z zakupów i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie rozmowa przy kasie, której byłam świadkiem.

 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon