środa, 06 maj 2015

Butelka niekapek MAM Trainer

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Butelka niekapek MAM Trainer

Każdy rodzic czeka na moment, aż jego dziecko zacznie samodzielnie pić z butelki. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele kubków, które wspomagają tę naukę. Ja wypróbowałam dwie butelki marki MAM Baby. Zapraszam na recenzję niekapka MAM Trainer 220ml przeznaczonego dla dzieci od 6. miesiąca życia.

 

1 butelka rozowa

 

Butelka MAM Trainer składa się z sześciu elementów: butelki (pojemnika na napój), uchwytu, ustnika, elementu blokującego wypływ napoju, nakrętki do umocowania ustnika i pokrywki.

 

5 butelka rozowa

 

Sama butelka jest bardzo ładna. Umieszczono na niej kolorowe ilustracje, oraz czytelkną miarkę do odmierzenia odpowiedniej ilości napoju. Szkoda jedynie, że zaznaczone zostały wartości 50 ml, 100 ml, 150 ml i... 220 ml. Nie rozumiem tak dużego odstępu i mi rzeczywiście to przeszkadzało. Zazwyczaj odmierzam 200 ml i tutaj musiałam robić to „na oko".

Muszę również zwrócić uwagę na kształt butelki. Zaprojektowana została ona w taki sposób, aby maluch z łatwością mógł ją utrzymać w rękach. Niekapek posiada uchwyty, które idealnie wpasowują się w małe rączki, oraz wypustki, które ułatwiają trzymanie. Dzięki takim rozwiązaniom nawet małe dziecko z łatwością może posługiwać się butelką. Zdecydowanie jest to duży plus.

 

3 butelka rozowa

 

Dodatkową miarkę umieszczono również na zakrętce od butelki. My z niej nie korzystaliśmy i przyznam szczerze, że nie za bardzo wiem do czego taka miarka mogłaby się przydać.

 

4 butelka rozowa

 

Głównym elementem, który odróżnia butelkę MAM Trainer od innych niekapków jest duży, gumowy ustnik. Opracowany został on w taki sposób, aby napój wypływał dopiero, kiedy dziecko zagryzie na nim zęby. Rzeczywiście to działa i z butelki nic nie wypływa bez ingerencji dziecka :)

 

2 butelka rozowa

 

Jak się u nas sprawdziła butelka MAM Trainer?

 

Do nauki picia z tej butelki Krzysiu podchodził kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt razy. Mój synek wieczorami pije mleko z tradycyjnej butelki ze smoczkiem, więc jest przyzwyczajony do ssania, a nie przygryzania i ssania. Niestety nie udało mu się samodzielnie pić z tej butelki, a wypływ jakiegokolwiek płynu był raczej przypadkowy. Chociaż w naszym przypadku ustnik nie sprawdził się do picia, to jest idealnym... gryzakiem. Wcale nie piszę tego z przekąsem, ale rzeczywiście podczas ząbkowania nadaje się idealnie. Jego wielkość i kształt powodują, że maluch może nagryzać nawet tylnymi dziąsłami co łagodzi ból związany z wyrzynaniem czwórek, albo trójek.

 

W naszym przypadku butelka nie do końca się sprawdziła, ale nie jest to winą butelki, a raczej niechęcią Krzyśka do nauki innego sposobu picia. Jeśli jednak zastanawiacie się nad kupnem pierwszej butelki – niekapka dla swojej pociechy, to uważam, że jest to jeden z najciekawszych modeli dla takich maluszków i warto zastanowić się nad jego zakupem.

  

Butelka MAM Trainer 220ml kosztuje ok. 34 zł i dostępna jest na stronie internetowej MAMbaby. Sklep w swojej ofercie ma bardzo duży wybór butelek, więc warto tam zajrzeć. Dodatkowo, jeśli polubicie ich stronę na Facebooku, otrzymacie rabaty na cały ich asortyment [KLIK].

 

2 1

 

Jestem ciekawa z jakich butelek, lub kubeczków piją Wasze maluszki. Koniecznie dajcie znać.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

cykl butelkowy

 

Czytany 3690 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 09:29
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon