piątek, 31 lipiec 2015

Butelka niekapek LOVI 250ml

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Butelka niekapek LOVI 250ml

Butelkę Lovi kupiłam, bo miałam dość ciągłego ścierania rozlanej wody z butelki MAM Learn To Drink Cup. Ponieważ Krzysiek uwielbiał swój niekapek z żyrafą, więc ja chciałam umieszczać butelkę tak nisko, aby sam mógł decydować kiedy chce pić, a to wiązało się z zabawą wodą.

Miałam problem ze znalezieniem w Internecie informacji, jaka butelka będzie najlepszym niekapkiem. Postanowiłam, że decyzję podejmę w sklepie i ostatecznie kupiłam butelkę firmy LOVI o pojemności 250 ml.

 

1

 

Niestety, na tej butelce nie skończyłam moich poszukiwań idealnego niekapka, ale zacznijmy od początku.

 

Nie będę ukrywała, że nie jest to najładniejsza butelka dostępna na rynku. Połączenie koloru granatowego i pomarańczowego jest raczej nietrafione, a i sam design nie do końca mi się spodobał. O gustach jednak się nie dyskutuje, więc sami zdecydujcie czy Wam się podoba, czy niekoniecznie.

 

DSC 0768

 

Butelka niekapek LOVI składa się z pięciu elementów: butelki (pojemnika na napój), uchwytu, ustnika na stałe połączonego z nakrętką, elementu blokującego wypływ płynu i pokrywki.

 

2

 

Butelka wykonana została bardzo solidnie z materiałów pozbawionych bisfenolu A (BPA free). Do zestawu dołączony jest uchwyt, pozwalający ująć butelkę w obie dłonie. Krzysiu przyzwyczajony był do butelek bez uchwytów, ale dzięki temu drobiazgowi zdecydowanie wygodniej mu się z niej korzystało. Dodatkowo na samej butelce znajdują się niewielkie wypustki dla jeszcze większej wygody maluszka.

 

Brakuje mi miarki narysowanej na butelce. Lubię w ten sposób kontrolować ilość wypitego przez Krzysia napoju. Zdaję sobie jednak sprawę, że niewiele niekapków ją posiada, a szkoda.

 

Ustnik, chociaż na początku wygląda jakby był plastikowy, to wykonany został z twardej gumy, która ugina się pod ząbkami maluszka. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie go bezpośrednio z nakrętką. Prosta rzecz, a nie mnożą się kolejne elementy do mycia. Właśnie z powodu tego twardego ustnika, butelka przeznaczona jest dla dzieci od 12. miesiąca życia.

 

3

 

Pokrywka butelki jest duża, posiada czytelną miarkę i według producenta idealnie nadaje się do nauki picia z otwartego kubka. U nas ta funkcja się nie sprawdziła, bo jako zamiennik kubka, pokrywka jest mała i trudna do uchwycenia przez dziecko.

 

7

 

Niestety, butelka jako niekapek zupełnie się u nas nie sprawdziła. Do zestawu dołączony jest silikonowy zaworek blokujący swobodny przepływ płynu. Zaciskając, albo rozszczelniając ten element, teoretycznie powinnyśmy mieć wpływ na to z jaką siłą dziecko musi ssać, aby się napić. Niezależnie od tego w jakiej pozycji ustawiłam zawór, napicie się wymagało włożenia bardzo (!) dużej siły również przez dorosłego. Ponieważ nie chcę kazać synkowi walczyć o picie, wyjęłam ten element, ale to wiązało się z ciągłym rozlewaniem napoju.

 

combo

 

Wiem, że są mamy, które bardzo lubią ten niekapek. Niestety u nas się całkowicie nie sprawdził. Picie z butelki, w której zamontowany był zaworek jest wyjątkowo trudne, a nie o to chodzi, żeby zniechęcać dziecko do samodzielności. Z drugiej strony, po wyjęciu zaworu przepływ jest całkowicie otwarty i płyny się z niego wylewają. Tak źle i tak niedobrze.

Cena butelki nikapka LOVI to ok. 20zł.

 

Jeśli jednak od samego początku korzystacie z butelek LOVI, to musicie wiedzieć, że wszystkie ustniki są kompatybilne z butelkami. Wystarczy zmienić ustnik, a nawet tradycyjna butelka dla niemowląt staje się kubkiem treningowym.

 

Dajcie znać czy miałyście do czynienia z butelkami LOVI i co o nich sądzicie. Wasze rady są nieocenione :)

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

cykl butelkowy

Czytany 3476 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 maj 2016 09:37
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon