środa, 11 październik 2017

Pojemniki z filcu DIY

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pojemniki z filcu DIY

Ostatnio zebrało mi się na porządki. Już od wielu lat wiosną i jesienią zaczynam wprowadzać w życie i moje otoczenie drobne, ale bardzo cieszące zmiany. Tym razem na samym początku zabrałam się za pokoik Krzysia. Mój synek już jest przedszkolakiem, więc to dobry moment, żeby przeorganizować jego pokoik i przede wszystkim pozbyć się części zabawek, które już nie bawią, a jedynie zalegają w szufladach.

pojemniki z filcu 12

 

Na pierwszy ogień poszło uporządkowanie zabawek, które kupuje się w różnym czasie, ale należą do jednej kolekcji albo stanowią jedną grupę. W naszym przypadku mowa tu o sprzętach do gotowania, wszystkich zestawach Lego Duplo oraz najróżniejszych pojazdach i akcesoriach do tworzenia placu budowy. Przygotowałam bardzo efektowne, filcowe pojemniki. Koszt wykonania trzech to ok. 20 zł, a sama praca (bez schnięcia) zajęła mi godzinę.

 

Do przygotowania pojemników potrzebujemy:
filc (Mój ma 5 mm i jest dosyć sztywny. Jeśli tak samo jak ja, nie dysponujecie maszyną do laserowego cięcia filcu, to nie kupujcie materiału grubszego niż te 5mm. W przeciwnym razie będziecie miały duży problem, żeby pociąć go nożyczkami.)
kolorowy, cienki filc (opcjonalnie, dostępny w sklepach papierniczych)
ostre nożyczki
linijka
mocny klej
ołówek albo flamaster

 

pojemniki z filcu 1

 

Najpierw musimy zmierzyć jak szerokie i wysokie jest miejsce, w którym będą stały nasze pojemniki. Krzysia półka to STUVA ze sklepu Ikea i uznałam, że idealnie zmieszczą się trzy pudełka.

 

pojemniki z filcu 2

 

W sumie wycięłam trzy prostokąty - jeden o wymiarach 66cm x 25cm będzie dłuższymi bokami i podstawą, oraz dwa mniejsze o wymiarach 15cm x 25cm, które stanową dwa mniejsze boki (ich rogi zaokrągliłam nożyczkami). Teraz wszystko sklejamy tak jak na zdjęciu poniżej, czyli najpierw boki, później dół.

 

pojemniki z filcu 3

 

pojemniki z filcu 4

 

Niezależnie od jakości kleju jakiego używacie, najlepiej gotowe, ale wciąż puste pojemniki zostawić na kilka godzin do całkowitego wyschnięcia. Co jakiś czas możecie sprawdzić, czy pomiędzy klejeniami nie ma przerw i w razie potrzeby dołożyć jeszcze trochę kleju.

 

pojemniki z filcu 5

 

Po kilku godzinach schnięcia pojemniki są gotowe.

 

pojemniki z filcu 6

 

Początkowo myślałam, żeby je tak zostawić, ale ostatecznie postanowiłam zrobić filcowe ozdoby, które są też podpowiedzią co znajduje się w środku. Użyłam do tego cienkiego filcu (1mm).

 

pojemniki z filcu 7

 

W naszych pojemnikach znajdują się klocki Lego Duplo, wszystkie akcesoria do gotowania i auta.

 

pojemniki z filcu 8

 

pojemniki z filcu 9

 

pojemniki z filcu 10

 

pojemniki z filcu 11

 

pojemniki z filcu 12

 

Jak Wam się podobają takie pojemniki? Jestem bardzo ciekawa Waszej opinii :)

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

 

Czytany 2230 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 październik 2017 12:26
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon