wtorek, 25 sierpień 2015

Wycieczka do ZOO w Toruniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wycieczka do ZOO w Toruniu

Zapraszam Was na wycieczkę po bardzo kameralnym, ale przepięknym toruńskim zoo.

Zoo w Toruniu znajduje się przy ulicy Bydgoskiej 7, czyli zaledwie kilometr (ok. 15 minut pieszo) od Starego Rynku. Nigdy nie widziałam, żeby w przewodnikach opisywano to miejsce, a szkoda, bo może być ciekawym uzupełnieniem dla oferty zabytkowego miast.

 

Od razu muszę powiedzieć, że w tytule popełniłam błąd. W Toruniu nie ma zoo, a jest ogród zoobotaniczny. Oznacza to, że poza zwierzętami podziwiać możemy różnorodne rośliny. Zdecydowanie jest to zaleta tego miejsca. W porównaniu z wielkimi ogrodami np. w Gdańsku, albo Poznaniu, jest tutaj bardzo zielono i klatki ze zwierzętami umieszczone są pośród bujnej roślinności. Podczas upałów znajdziecie wiele miejsc, w których można się schronić przed słońcem.

 

2

 

3

 

W zoo zgromadzono wiele ciekawych zwierząt, chociaż nie znajdziecie tutaj słoni, żyraf ani hipopotamów. Największą atrakcją są niedźwiedzie himalajskie – Nufi oraz Volta. Naszymi ulubionymi zwierzakami są jednak surykatki, które wygłupiają się przed zwiedzającymi. Podczas ostatniej wizyty, to właśnie w tym miejscu spędziliśmy najwięcej czasu, bo ich wybieg jest niski i Krzysiek bez problemu mógł oglądać ich zabawy.

 

13

 

Na terenie parku znajduje się duży plac zabaw oraz budka z przekąskami i pamiątkami. W ciągu roku w zoo organizowanych jest bardzo wiele imprez, dlatego warto zajrzeć na stronę internetową [KLIK], żeby sprawdzić aktualny harmonogram. Wiele razy byłam na wydarzeniach organizowanych przez ogród i muszę przyznać, że są świetnie przygotowane i maluchom na pewno nie będzie się nudziło.

 

Ogród zoobotaniczy otwarty jest przez cały rok. Bilety wstępu kosztują 8 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy). Dla dzieci poniżej 3. roku życia wstęp jest bezpłatny.

 

 Zapraszam na naszą fotorelację :)

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

 

21

 

Muszę przyznać, że my bardzo lubimy toruńskie zoo. Szczególnie dla maluszków będzie bardzo atrakcyjne. Wiele klatek i ogrodzeń jest bardzo niskich, wiec stojący, albo siedzący w wózku brzdąc bez problemu wszystko zobaczy. Starsze dzieci mogą być lekko zawiedzone, że nie zobaczą dużych zwierząt, takich jak słonie, albo żyrafy, ale mimo to, odległość zwierząt wręcz „na wyciągnięcie ręki" powinna im to wynagrodzić :)

Lubicie chodzić do zoo? Może polecicie nam jakieś w Polsce, albo w Europie?

Czytany 2363 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 08:20
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon