poniedziałek, 09 listopad 2015

Maluch w teatrze?!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Maluch w teatrze?!

Jeśli śledzicie mój Instagram (jeśli nie, to szybko to nadrabiajcie! – KLIK ;), to wiecie, że wczoraj byliśmy z Krzysiem w teatrze. Wstępnie nie planowałam przygotowywać relacji z tego wydarzenia, ale było tak fantastycznie, że koniecznie muszę Wam o tym opowiedzieć.

 6


Zazwyczaj staram się nie opisywać na blogu wydarzeń, które mają miejsce w jednym mieście i dla osób z innych stron Polski są one niedostępne. Pomyślałam jednak, że mój wpis może Was zachęcić do wyszukania podobnych atrakcji w swoich miastach. W końcu teatrów w naszym kraju mamy dużo, Internet pozwala znaleźć praktycznie wszystko, więc trzeba tylko wiedzieć czego szukać.

 

Teatr, do którego się wybraliśmy to Baj Pomorski w Toruniu. Odbywają się w nim głównie spektakle dla dzieci w wieku szkolnym, ale to przedstawienie było specjalne. Z myślą o najmłodszych w wieku od 1-3 lat, przygotowano spektakl „Przytulaki".

4


Nie jest to typowa sztuka teatralna z podziałem na scenę i widownię. Tutaj mali widzowie zaproszeni są do pięknego kolorowego pokoju gdzie mogą usiąść na dywanie, a aktorzy występują tuż przed nimi. Dosłownie na wyciągnięcie ręki, którą często podają maluchom.

 

1


Muszę Wam przyznać, że byłam zachwycona. Aktorzy śpiewają, tańczą, podskakują i są przy tym przezabawni. Wszystkie słowa są bardzo proste, dzięki czemu zrozumiałe nawet dla najmłodszych. Pomyślano również o tym, że jest olbrzymia różnica między roczniakiem, a trzylatkiem, dlatego przedstawienie było bardzo zróżnicowane. Aktorzy pokazywali proste zwierzęta typu kot, pies, świnka, aby chwile później opisywać kolory i kształty. Dzięki temu żaden maluszek się nie nudził.

 

Spektakl „Przytulaki" trwa 30 minut, a później jest czas na zabawę rekwizytami razem z trójką głównych aktorów. Świetny pomysł! Maluchy były zachwycone.

 

2


Spodziewałam się, że sztuka będzie ciekawa, ale nie myślałam, że aż tak. Krzysiek siedział jak zaczarowany i nawet na chwilę nie chciał oderwać wzroku od przedstawienia.

 

Bilety na przedstawienie próbowałam kupić od pół roku, ale zawsze się spóźniałam. Okazuje się, że jest tak wielkie zapotrzebowanie na spektakle dla najmłodszych, że bilety rozchodzą się w jeden dzień. Szkoda, że miesięcznie odbywa się tak mało przedstawień tego typu.


Jeśli jesteście z Torunia, Bydgoszczy, albo okolic, koniecznie musicie wybrać się z Waszymi maluszkami do Baja Pomorskiego. My gorąco polecamy „Przytulaki". Warto jechać nawet do sąsiedniego miasta, żeby zabrać dziecko w tak piękny i zaczarowany świat.


Bilety na przedstawienie kosztują 14zł (tyle samo dla dzieci i dla dorosłych). Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Baja Pomorskiego.

 

3


Poszukajcie w Internecie, a może w teatrach w Waszych miastach też wystawiane są przedstawienia dla maluszków.

Jestem bardzo ciekawa czy lubicie chodzić do teatru? A może polecicie podobne przedstawienia organizowane w Waszej okolicy. Zostawcie informacje w komentarzach :)

 

 

 

Czytany 2258 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 08:26
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon