wtorek, 23 luty 2016

Zoo i Afrykarium we Wrocławiu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zoo i Afrykarium we Wrocławiu

Co roku na początku lutego zaczynamy mieć dość zimowego siedzenia w domu i szukamy pomysłu na wycieczkę. W tym roku sezon wyjazdowy rozpoczęliśmy już w lutym, we Wrocławiu.

Dlaczego akurat Wrocław? Nigdy nam nie jest po drodze żeby odwiedzić to miasto. Bardzo często przejeżdżamy obok, ale zazwyczaj albo spieszymy się dalej, albo wpadamy tylko na kilka chwil na Rynek. Wrocław jest przepiękny i warto spędzić w nim dużo więcej czasu. Dodatkowym powodem było to, że chcieliśmy zdobyć Ślężę (o tym będzie w innym wpisie), no i odwiedzić najsłynniejsze w Polsce ZOO oraz – podobno świetne – AFRYKARIUM. Krzysiu jest już dużym chłopakiem, a jego zainteresowanie zwierzętami rośnie razem z nim, więc szkoda byłoby tego nie wykorzystać.

 

Wrocławskie ZOO znajduje się przy ulicy Wróblewskiego 1-5, naprzeciwko Hali Stulecia i Iglicy. Zarówno dojazd autobusem, jak i samochodem nie będzie jakimkolwiek problemem. W pobliżu głównego wejścia do zoo znajdują się płatne parkingi. Ten, na którym my zaparkowaliśmy, kosztował 1h-4zł, do 2h-7zł, do 3h-10zł, do 5h-15zł.

 

19

 

Zoo czynne jest przez cały rok, łącznie ze wszystkimi świętami. Ceny biletów to 40zł/os normalny, 30zł/os ulgowy, 35zł/os studencki. Istnieje bardzo dużo różnych ulg, dlatego najlepiej sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej, czy któraś z nich Was obejmuje [KLIK]. Bardzo istotny jest fakt, że każdy bilet upoważnia do wejścia zarówno do zoo, wszystkich pawilonów, oraz Afrykarium. Nie ma biletów na pojedyncze atrakcje.

 

mapa zoo

 

Cały teren zoo zajmuje powierzchnię 33ha, żyje na nim 7000 zwierząt reprezentujących 1000 gatunków, w tym również zwierzęta, którym grozi wyginięcie oraz takie, które nie występują już w naturalnym środowisku. Muszę przyznać, że ilość i różnorodność zwierząt faktycznie robi bardzo duże wrażenie.

 

2

 

10

 

15

 

16

 

17

 

18

 

20

 

21

 

22

 

6

 

5

 

7

 

Nawet niektóre dzikie zwierzęta można pogłaskać :)

 

23

 

Przed odwiedzeniem zoo spójrzcie na rozpiskę z godzinami karmienia poszczególnych zwierząt. Może się to okazać największą atrakcją z całej wycieczki – [KLIK].

 

Nie będę ukrywała, że dla nas najważniejszym punktem było Afrykarium, czyli:
Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.- [ŹRÓDŁO]

 

Widziałam bardzo dużo zdjęć z tego miejsca i nie mogłam się doczekać kiedy pozwolimy Krzysiowi „dotknąć" rybek i spojrzeć w oczy hipopotamom, albo krokodylom.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

6

 

7

 

12

 

13

 

14

 

Afrykarium to zdecydowanie fantastyczne miejsce dla całej rodziny. Niespełna dwuletni Krzysiu był zachwycony i trudno go było odciągnąć od szyb. Ilość zgromadzonych zwierząt wodnych robi wrażenie, chociaż miałam cichą nadzieję, że zobaczę rekina pokroju tego w „Szczękach", a były tylko takie trochę większe od Krzysia. Musicie również wiedzieć, że wodny korytarz, który tak pięknie wygląda na zdjęciach, ma w rzeczywistości zaledwie kilka metrów. Nie zmienia to jednak faktu, że całe Afrykarium jest niesamowitym miejscem, które trzeba zobaczyć.

 

Przed wyjazdem do Wrocławia, bardzo dużo czytałam o gigantycznych kolejkach zarówno do ZOO jak i do Afrykarium. Teoretycznie na zwiedzanie całego kompleksu wybraliśmy najgorszy możliwy moment - niedzielę, a do tego pierwszy weekend ferii zimowych. Na miejsce przyjechaliśmy tuż po otwarciu obiektu i... żadnych kolejek, ani tłumów nie było. Zwiedzanie zaczęliśmy od Afrykarium i w niektórych pomieszczeniach byliśmy całkiem sami. Po około dwóch godzinach, przy wyjściu z pawilonu, zobaczyliśmy to, przed czym wszyscy nas ostrzegali. Wybierając się do wrocławskiego zoo koniecznie musicie pamiętać, żeby odwiedzić je z samego rana. Nie wyobrażam sobie przepychania się z dwulatkiem w poszczególnych pomieszczeniach.

 

Dodatkowe informacje:
- Na terenie zoo znajduje się bardzo dużo barów i restauracji, gdzie zjecie zarówno tradycyjny obiad, jak i szybki fast food.
- Dla dzieci od 3 do 12 roku życia przygotowany został mini park linowy.
- W okresie wakacyjnym istnieje możliwość przejażdżki na kucykach.
- W budynku Afrykarium znajduje się duży sklep z pamiątkami. Jeśli nie chcecie wyjść z pustym portfelem, warto sprytnie ominąć to miejsce.;)
- Przed odwiedzeniem zoo warto ściągnąć na telefon, albo wydrukować mapkę całego kompleksu – [KLIK]
- A może zainteresuje Was KOLACJA W AFRYKARIUM? [KLIK]

 

A na koniec trochę poważniej.
Doskonale wiem, że zoo mają zarówno swoich wielkich zwolenników jak i przeciwników. My uwielbiamy chodzić w takie miejsca i pewnie jeszcze nie raz przeczytacie o nich na blogu. Dla nas to fantastyczna rozrywka. Czy tak samo wesoło jest tym zwierzakom? Nie wiem i nawet moja bujna wyobraźnia nie sięga tak daleko żeby postawić się w sytuacji słonia, albo lamparta. Na głównej stronie Internetowej zoo we Wrocławiu widnieje napis: „Współczesne ogrody zoologiczne zajmują się zachowaniem ginących gatunków zwierząt poprzez hodowlę. Naszym dalekosiężnym celem jest przechowanie zwierząt do czasu, gdy bezpiecznie można będzie je przywrócić naturze." Brzmi niewiarygodnie? Może trochę, ale ja wierzę, że może się to udać. Pamiętajcie jednak, żeby pomagać, a nie szkodzić. Robienie zdjęć z włączonymi fleszami kiedy jest to całkowicie zakazane nie pomaga zwierzakom, a podawanie żyrafie słodyczy wcale nie uczyni jej szczęśliwszą. Szkoda, że jeszcze tyle osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

 

To był fantastycznie spędzony czas i gorąco Wam polecamy zarówno Zoo jak i Afrykarium. Wasze maluszki na pewno będą zachwycone!

 

Byłyście już w Afrykarium? Co o nim myślicie?

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

 

Czytany 3090 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 08:19
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon