sobota, 17 styczeń 2015

Bobas melomanem?!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bobas melomanem?!

Zazwyczaj staram się nie przygotowywać wpisów z imprez, które mają charakter tylko regionalny, a do tego dzieją się sporadycznie. Tym razem jest jednak inaczej.

Po raz kolejny wzięliśmy z Krzyśkiem udział w fantastycznym przedsięwzięciu i uznałam, że może akurat będziecie w okolicy i skorzystacie, bo naprawdę warto!

 

170115 1

 

Co miesiąc w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy organizowane są koncerty w ramach cyklu "Od brzuszka do uszka maluszka". Dedykowane są najmłodszym melomanom (od 0-2 lat) i kobietom w ciąży.

Kilka miesięcy temu pisałam jak duży wpływ na rozwój dziecka ma słuchanie muzyki klasycznej [KLIK]. Kiedy pierwszy raz dowiedziałam się o koncertach na niemowlaczków od razu pobiegłam po bilety. Początkowo tylko z ciekawości. Nie ma co ukrywać, że takie maluszki mogą być wyjątkowo trudnymi odbiorcami. Obawiałam się, że nie wysiedzą na krzesłach i wszystkie na raz zaczną gadać, płakać, lub krzyczeć, a instrumenty tylko spotęgują hałas. Myliłam się. Po pierwsze cały koncert odbywa się w foyer na specjalnie rozłożonych, kolorowych dywanach, a po drugie instrumenty wręcz hipnotyzują maluchy. Wszystkie grzecznie siedzą na podłodze obok swoich rodziców, wpatrują się i wsłuchują w instrumenty.

 

170115 2

 

Każdy koncert jest inny i odbywa się przy udziale różnych instrumentów. Podczas ostatniego, na którym byliśmy muzycy grali na kontrabasie, gitarach, saksofonie altowym i sopranowym oraz instrumentach perkusyjnych. Repertuar jest bardzo różny. Począwszy od Mozarta, Straussa, Czajkowskiego, Bacha, przez utwory muzyki ludowej, albo dawnej, aż do doskonale znanych piosenek z filmów animowanych dla dzieci. Podczas koncertów maluszki są wciągane do wspólnej zabawy - klaszczą, podskakują i tańczą z rodzicami w rytm muzyki.

 

170115 3

 

170115 4

 

170115 5

 

Od najmłodszych lat warto budować w dziecku potrzebę obcowania ze sztuką. Musi być ona jednak dostosowana do wieku małych odbiorców. Koncerty w Filharmonii Pomorskiej są zdecydowanie godne polecenia. Bardzo dobra organizacja, świetna konferansjerka, no i muzycy na wysokim poziomie.

Wiele razy już wspominałam, że Krzysiek bardzo lubi muzykę. Ostatnio zaobserwowałam, że zdecydowanie woli utwory spokojne, przy których może się odprężyć. Kiedy podczas koncertu muzycy grali skoczne melodie zaczynał się denerwować, a przy spokojnych rytmach grzecznie słuchał i przyglądał się artystom. Chyba wyraźnie zaczyna się kształtować charakter mojego malucha. :)

Jeżeli jesteście z Bydgoszczy, albo okolic, to gorąco polecam cykl koncertów "Od brzuszka do uszka maluszka". Warto, nawet gdybyście mieli przyjechać z innego miasta. Jeżeli natomiast mieszkacie w innych częściach Polski, to pamiętajcie o takim wydarzeniu. A nuż będziecie w pobliżu w dniu koncertu. :)

Bilety na koncert kosztują: 20 zł normalny i 7 zł ulgowy.
Szczegółowy repertuar znajdziecie na stronie Filharmonii Pomorskiej.

A może w Waszej okolicy również odbywają się podobne koncerty? Jeśli tak, to koniecznie dajcie znać. Chętnie skorzystamy będąc w pobliżu.

Czytany 1945 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 luty 2015 21:51
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon