piątek, 05 styczeń 2018

Jak dbać o zabawki kąpielowe?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak dbać o zabawki kąpielowe?

Jak się mają zabawki kąpielowe Waszych dzieci?
A bakterie, które w nich żyją?

O tym, że trzeba dbać o zabawki kąpielowe, myślałam, że wiedzą wszyscy. Niedawno trafiłam na forum, gdzie mamy były niesamowicie zdziwione pytaniem odnośnie tego jak i czy w ogóle myć zabawki kąpielowe. Właśnie po to powstał ten wpis. Chcę obalić najgorszy z możliwych pomysłów, a przy okazji pokazać jak ja dbam o krzysiowe zabawki do wanny.

 

13588774 10210186917214181 1388457191 o

 

Najważniejsze od czego muszę zacząć, to - TAK, w zabawkach, które codziennie pływają w czystej wodzie bardzo szybko gromadzi się brud, a dokładniej grzyby i najróżniejsze bakterie. Z własnego doświadczenia wiem, że pryskanie wodą, a nawet popijanie jej, jest super zabawą dla malucha. Na co dzień dbamy o zdrowie brzdąców, więc nie można pozwolić, żeby do ich buzi trafiał taki „koktajl".

 

Jeśli nadal macie wątpliwość, spójrzcie pod słońce na zabawki swoich dzieci. Każda ciemna plama to oznaka, że trzeba zabrać się do mycia.

 

Uwaga!
Na różnych forach możecie przeczytać, żeby wlać w zabawkę odrobinę Cifu, Domestosu, a nawet Kreta do rur! NIGDY TEGO NIE RÓBCIE!!! Te środki są silne żrące i niezwykle niebezpiecznie dla dzieci! Nigdy nie macie pewności czy z wnętrza gumowej kaczki wyleciało wszystko, a nawet niewielka ilość jednego z tych środków w buzi malucha może być tragiczna w skutkach.

 

Ja chociaż nie jestem eko mamą (trochę szkoda), do mycia zabawek kąpielowych używam octu. Do miski wlewam wodę i dodaję octu (ok. pół albo 2/3 szklanki na litr wody). Do każdej zabawki wpuszczam taką miksturę, kilka razy potrząsam i odstawiam na pewien czas (przy dużych zabrudzeniach nawet na godzinę). Później pozostaje tylko wszystko bardzo dobrze wypłukać w czystej wodzie.

 

DSC 0249

 

DSC 0258

 

DSC 0288 

Ja w ten sposób myję zabawki, mniej więcej, raz w tygodniu. Jeśli zapomnę o nich na dłużej (tak jak na zdjęciu) to bardzo trudno je domyć i w efekcie trzeba się z nimi pożegnać. Pamiętajcie też, żeby po każdym użyciu wylać z nich całą wodę i pozostawić do wyschnięcia.

 

DSC 0291

 

I jeszcze jeden pomysł, którego co prawda sama nie próbowałam, ale wydaje się niegłupi. Kiedyś w internecie przeczytałam, żeby zakleić otwór w zabawce przy pomocy kleju na gorąco. Problem w tym, że wtedy zamiast zabawki, która tryska wodą, mamy unoszącą się boję. Warto jednak o tym pomyśle pamiętać jeśli nie chce się Wam „bawić" w częste mycie, albo nie chcecie ciągle wymieniać gumowych kaczuszek.

 

Jak to wygląda u Was? Często myjecie zabawki kąpielowe Waszych maluchów? A może macie jakieś inne sposoby?

 

Przeczytaj również:

13624998 10210186972615566 1666103000 n

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

Do napisania! :)

Czytany 3601 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 styczeń 2018 16:48
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon