środa, 05 październik 2016

Papierowe worki do pokoju dziecięcego DIY

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Papierowe worki do pokoju dziecięcego DIY

Czy Wam też podobają się papierowe worki na zabawki, które ostatnio są tak bardzo modne? A wiecie, że z łatwością możecie je wykonać same w domu?

Już jakiś czas temu chciałam kupić Krzysiowi papierowy worek na zabawki. W dziecięcych pokoikach wyglądają one pięknie. Pomyślałam jednak, że zrobienie go samemu nie może być aż takie trudne i postanowiłam, że zrobię go sama w takim rozmiarze, kształcie i z takim wzorem jaki mi się najbardziej podoba. Ta zabawa spodobała mi się tak bardzo, że zrobiłam aż pięć egzemplarzy, a nie mam nawet tyle rzeczy, żeby je zapełnić. :)

 

thumb DSC 0039 1024

 

Poniżej pokażę Wam dwa sposoby na zrobienie worków - łatwiejszy i trudniejszy. Nie będę jednak ukrywać, że potrzebna jest cierpliwość i precyzja. Może nie jakieś wielkie pokłady tych cech, ale jeśli nie lubicie składać i kleić, albo macie dwie lewe ręce do takich prac, efekt końcowy może Was nie zadowolić. Pewnie gdybym opisywała wykonanie czegoś, co nie ma ozdabiać Waszego domu, nawet bym o tym nie wspominała, ale z założenia worki mają być dekoracją, a takie rzeczy muszą być idealne (przynajmniej według mnie). Nie mniej jednak, wykonanie worków jest proste i tanie, dlatego jeśli Wam również się podobają, warto spróbować zrobić je samodzielnie.

 

Do wykonania pierwszej (prostszej) wersji papierowych worków potrzebujemy:
papierową torebkę (w wielu sklepach można je dostać zamiast reklamówki, ale dostępne są również w sklepach papierniczych)
blok rysunkowy w formacie A4, albo A3 w zależności od wielkości Waszego worka
taśma dwustronna
nożyczki
cienkopis albo flamaster

 

Od torby papierowej odcinamy rączki i rozklejamy spód. Jeśli podczas odklejania coś się rozerwie, to trudno, na koniec i tak nie będzie tego widać.

 

thumb DSC 0252 1024

 

thumb DSC 0258 1024

 

Teraz należy rozciąć torebkę wzdłuż bocznej linii. Której? Nie ma to większego znaczenia, więc wybór pozostawiam Wam. Tym sposobem otrzymujemy jeden, duży arkusz papieru. Do naszego papieru pakowego, przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej, przyklejamy białą kartkę. Starajcie się, żeby łączenia kartek przypadały na bokach, dzięki temu po złożeniu nie będzie ich widać.

 

thumb DSC 0264 1024

 

thumb DSC 0270 1024

 

Kiedy białe kartki będą już przyklejone, obie warstwy składamy wzdłuż oryginalnych linii worka, a następnie zaginamy papier u góry, żeby otrzymać charakterystyczny rant.

 

thumb DSC 0273 1024

 

thumb DSC 0279 1024

 

W momencie, kiedy papier jest już odpowiednio pozaginany, ale jeszcze nie został sklejony w całość, warto narysować aplikację. Później na gotowym worku będzie to bardzo trudne.

 

thumb DSC 0294 1024

 

Na koniec wszystko składamy, sklejamy i dopracowujemy szczegóły, czyli wykańczamy boczne łączenie. Na spód wkładamy kawałek tektury, żeby wszystko ustabilizować.

 

thumb DSC 0300 1024

 

thumb DSC 0306 1024

 

thumb DSC 0057 1024

 

thumb DSC 0060 1024

 

Taki worek jest wytrzymały, stabilny i przede wszystkim bardzo efektowny.

 

 

Do wykonania drugiej (trudniejszej) wersji potrzebujemy:
pudełko o rozmiarze w jakich chcemy przygotować worek
2-3 arkusze papieru pakowego
blok rysunkowy w formacie A4, albo A3 w zależności od wielkości Waszego worka
taśma dwustronna
nożyczki
cienkopis albo flamaster

 

Na stole rozkładamy arkusze papieru pakowego oraz kartki z blogu rysunkowego i wszystko ze sobą sklejamy. Ja do naszego worka użyłam dwóch arkuszy papieru pakowego. Musicie pamiętać, że jest on dużo cieńszy niż torebka papierowa, dlatego lepiej połączyć więcej warstw.

 

thumb DSC 0590 1024

 

thumb DSC 0602 1024

 

thumb DSC 0606 1024

 

Dokładnie odmierzamy jakiej wielkości worek chcemy otrzymać i tak przygotowane warstwy zaginamy na kartonie. Pamiętajcie też, żeby zagiąć górę, dzięki czemu otrzymamy charakterystyczny rant.

 

thumb DSC 0596 1024

 

thumb DSC 0617 1024

 

Na tak przygotowanym papierze rysujemy aplikację, a następnie wszystko składamy i sklejamy, dokładnie tak, jak w pierwszym sposobie na worek.

 

thumb DSC 0638 1024

 

thumb DSC 0633 1024

 

thumb DSC 0051 1024

 

Koniec! Papierowy worek wykonany trudniejszym sposobem jest już gotowy! :)

 

Jestem bardzo ciekawa jak Wam się podobają takie worki. Mi spodobało się tak bardzo, że jeden przygotowałam dla siebie do mojego biura.

 

thumb DSC 0066 1024

 

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do zabawy z papierem, nożyczkami i taśmą klejącą :)

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

Do napisania! :)

 

 

 

Czytany 2535 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 08:00
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon