czwartek, 22 październik 2015

Pierwsze klocki dziecka... za mniej niż 10zł

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwsze klocki dziecka... za mniej niż 10zł

z cyklu AKTYWNIE W DOMU

To, że dzieci lubią klocki, wiemy wszyscy. Problem jednak w tym, że maluch, który ma zdolności manualne takie jak dorosły w rękawicach bokserskich, nie potrafi równo ułożyć klocków, aby powstała konstrukcja. Oczywiście, ćwiczenie czyni mistrzem, ale po co niepotrzebnie frustrować dziecko rzeczą, która jest ponad jego siły.

9


Patrząc na to jak mój roczny maluch stara się ułożyć klocki (tak jak mama), a po kolejnej nieudanej próbie wpada w płacz, zaczęłam się zastanawiać, czym mogę zastąpić tradycyjne klocki i ułatwić mu naukę stawiania drapaczy chmur. Daleko szukać nie musiałam. Wyciągnęłam z szafki paczkę kolorowych gąbek do mycia naczyń. Takich najzwyklejszych. Okazało się, że był to genialny pomysł.

 

Gąbki do naczyń są miękkie, lekkie i dobrze latają (sprawdzone podczas burzenia wież). Mają jedną stronę gładką, a drugą szorstką i dzięki temu wręcz kleją się do siebie. Nie trzeba precyzji, żeby zbudować wieżę składającą się nawet z kilku gąbek. Zresztą zobaczcie same.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

Krzysiek był zachwycony i potrafił się tak bawić bardzo długo, bo nareszcie miał poczucie sukcesu. Co pewien czas podstawiałam mu tradycyjne klocki i teraz (ma półtora roku), budowanie konstrukcji nie sprawia mu problemu. Muszę jednak przyznać, że bardzo często wraca do swojego pudełka z kolorowymi gąbkami.

 

Taki komplet „klocków" (10 sztuk) kosztuje od 2-5zł – najtaniej na rynku ;). Za mniej niż 10zł zapewnimy wielką frajdę maluchowi.


Zabawa gąbkami ma jeden minus. Kiedy wieczorem, po ułożeniu dziecka do łóżka, będziecie chciały pozmywać naczynia, może się okazać, że wszystkie gąbki są w pokoju brzdąca. Wtedy dopiero pojawia się dylemat – wejść i ryzykować obudzenie, czy zostawić sprzątanie na kolejny dzień. Z doświadczenia wiem, że żadna z tych decyzji nie jest dobra ;)

 

Pamiętaj! Podczas zabawy gąbkami konieczna jest opieka rodzica. Gąbki są ciekawą zabawą, ale nie są zabawkami z certyfikatem. Istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko postanowi je zjeść, więc miej malucha „na oku".

 

Dajcie znać jak Wam się podoba pomysł z gąbkowymi klockami dla maluszków. A może macie inne pomysły na niekonwencjonalne klocki? Jeśli tak, to koniecznie zostawcie info w komentarzu.

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

Czytany 9054 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 kwiecień 2017 12:55
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon