środa, 28 wrzesień 2016

Jesienne malowanie (szablon do pobrania)

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jesienne malowanie (szablon do pobrania)

Dzieciaki uwielbiają malować, a ponieważ za oknami jest już jesień, chciałabym Wam pokazać jakie piękne, jesienne drzewa przygotowałam razem z Krzysiem. Zapraszam do wspólnej zabawy z drzewem na trzy sposoby. :)

Zanim zabierzecie się do malowania, pokażcie dziecku kolorowe drzewa za oknem. Możecie też przynieść ze spaceru trochę liści. Nazwijcie kolory i porównajcie je z kolorami farbek. Dzisiaj naszym zadaniem będzie przeniesienie jesieni na papier. My przygotowaliśmy drzewka przy pomocy farb plakatowych. Jeśli Wasze dziecko jest zbyt małe na tradycyjne farby, z powodzeniem możecie użyć farbek jadalnych, o których niedawno pisałam [KLIK].

 

Zabieramy się do dzieła!

 

Drzewko nr 1
Wykorzystaliśmy zestaw stempli, które Krzysiu dostał w prezencie. Pieczątkowe drzewko prezentuje się pięknie. Jest kolorowe, a każdy „listek" ma inny kształt. Równie ciekawy efekt dadzą pieczątki biurowe, szczególnie jeśli będą miały różne kolory.

 

thumb DSC 0870 1024

 

thumb DSC 0729 1024

 

thumb DSC 0909 1024

 

 

Drzewko nr 2
Kolejne drzewo przygotowaliśmy przy pomocy słomek. Jest to bardzo prosty pomysł, ale Krzysiowi spodobał się najbardziej. Drzewko prezentuje się bardzo efektownie i po wyschnięciu drzewko powędrowało do ramki.

 

thumb DSC 0885 1024

 

thumb DSC 0915 1024

 

thumb DSC 0945 1024

 

 

Drzewko nr 3
Do przygotowania tego drzewka wykorzystaliśmy ostrą gąbkę i widelec. Krzysiek stemplował koronę drzewa, a później wszystko rozmazywał widelcem. Możecie wykorzystać też inne przedmioty, które znajdziecie w domu. Takie odciskanie to dobry sposób na pokazanie dziecku, że przedmioty mają różne faktury, dlatego pozostawiają różne ślady.

 

thumb DSC 0897 1024

 

thumb DSC 0984 1024

 

I jak Wam się podobają kolorowe, jesienne drzewka? Ja uwielbiam takie zabawy farbami. Przy odrobinie wyobraźni i użyciu czegoś innego niż pędzelek, można zrobić coś niebanalnego.

 

A oto szablon naszego drzewka.

drzewo

 

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

Czytany 4186 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 kwiecień 2017 12:22
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon