środa, 27 grudzień 2017

Domowa pajęczyna - zabawa ruchowa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Domowa pajęczyna - zabawa ruchowa

Prosiłyście o prostą zabawę ruchową, która nie zdemoluje Waszego domu? Oto i ona :)

Do tej gry podejść mieliśmy od groma, albo i jeszcze więcej. Albo się nie kleiło, albo się nie chciało przykleić... Aż głupio wymieniać co po naszym domu latało, żeby ostatecznie móc napisać dwa przedmioty, które na pewno sprawdzą się podczas zabawy w pajęczynę.

 

thumb DSC 0151 1024

 

Do przygotowania pajęczyny potrzebujemy:
taśmy pakowej
wacików, albo pomponów

 

Taśmę klejącą trzeba do czegoś przyczepić. Najlepiej okleić nią hula hop, chociaż zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma je w domu. Jeśli u Was nie ma, możecie delikatnie przykleić taśmę do uchwytów szafek kuchennych, albo podłogi i krzeseł. Pamiętajcie tylko, że taśma pakowa jest bardzo mocna i trzeba uważać, żeby nie zniszczyła mebli. Próbowałam przygotować tę zabawę z taśmą papierową, która jest delikatniejsza, ale zupełnie się nie sprawdziła. 

Z taśmy klejącej robimy pajęczynę. Od Was zależy czy zabawa będzie trudna. Jeśli umieścicie taśmę gęsto - łatwo będzie w nią trafić, jeśli rzadko - zdecydowanie trudniej.

 

thumb DSC 0157 1024

 

thumb DSC 0185 1024

 

Zadaniem maluszka jest rzucanie wacików, albo włóczkowych pomponów do pajęczyny. Przy okazji możecie wytłumaczyć czym jest prawdziwa pajęczyna i co jedzą pająki. Jeśli to zrobicie, zabawa nabierze dodatkowego sensu, bo dziecko będzie miało za zadanie nakarmić pajączka. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego co maluchowi powiecie, to samo rzucanie do celu będzie świetną zabawą. Nie zapomnijcie również o tym, że rzucanie umiejętnością, której dziecko musi się nauczyć, więc warto ją ćwiczyć.:)

 

thumb DSC 0575 1024

 

thumb DSC 0576 1024

 

thumb DSC 0606 1024

 

thumb DSC 0620 1024

   

thumb DSC 0659 1024

 

Domowa pajęczyna to zdecydowanie łatwiejszy pomysł na zabawę, niż rzucanie piłeczek np. do kosza na śmieci. Zarówno waciki jaki pompony się nie odbijają, a nawet samo odklejanie ich będzie super atrakcją.

 

Udanej zabawy! :)

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

Czytany 4201 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 grudzień 2017 14:50
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon