piątek, 18 listopad 2016

Uczymy dziecko zapinania guzików

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczymy dziecko zapinania guzików

Dzisiejsza zabawka to takie 3w1 - nauka samodzielności, ćwiczenie paluszków i zabawa logiczna.

Pewnie nie jeden rodzic maluszka z niecierpliwością czeka na moment, kiedy nie trzeba będzie ganiać za dzieckiem i dopinać guziczków, albo walczyć z ciągle rozwiązującymi się sznurówkami. Krzysiu bardzo garnie się do tego typu czynności, dlatego postanowiłam samodzielnie przygotować zabawkę, która pozwoli mu ćwiczyć tę - odciążającą rodziców - umiejętność :)

 

thumb DSC 0349 1024

 

W poradnikach dotyczących rozwoju dziecka w pierwszych latach życia znalazłam informację, że dopiero 5-6 latek powinien umieć zapinać guziki i wiązać sznurowadła. Wiem też, że w pierwszych klasach szkoły podstawowej niektóre dzieci nadal mają z tym problem (jeśli są bardzo wyręczani przez rodziców). Trzeba jednak zaznaczyć, że te informacje dotyczą małych guzików, takich jak przy koszulach. Trzylatek bez problemu może się nauczyć zapinania i odpinania dużych guzików przez duże dziurki. Taka umiejętność nie tylko spowoduje, że w przyszłości małe guziki nie będą problemem, ale również jest to świetny sposób na ćwiczenie motoryki małej.

 

thumb DSC 0333 1024

 

Do przygotowania potrzebujemy:
filc
duże guziki
igła i nitka
nożyczki

 

Jako podstawę użyłam grubszego filcu (do kupienia w dobrze zaopatrzonych sklepach papierniczych z materiałami albo na aukcjach internetowych), a pozostałe elementy wykonałam z filcu o standardowej grubości (do kupienia w sklepach papierniczych).

Z grubszego filcu wycinamy domek, a z kolorowego okna, dach i drzwi. Oczywiście możecie wyciąć więcej elementów np. chmurki, drzewo albo dodatkowe okna. Ja uznałam, że na początek pięć kształtów wystarczy.
Wszystkie elementy kładziemy na odpowiednie miejsce i zaznaczamy gdzie powinny znaleźć się guziki oraz odmierzamy wielkość otworów. Na koniec zostało nam tylko przyszycie guziczków i wycięcie dziurek w kolorowych kształtach.

 

thumb DSC 0344 1024

 

thumb DSC 0427 1024

 

thumb DSC 0372 1024

 

thumb DSC 0421 1024

 

thumb DSC 0377 1024

 

Możecie też dodatkowo ozdobić domek. Ja wycięłam i przykleiłam filcową trawkę:)

 

thumb DSC 0425 1024

 

thumb DSC 0390 1024

 

Mam nadzieję, że spodobał się Wam mój pomysł na domową zabawkę. W jej wykonaniu nie ma nic trudnego a jest bardzo rozwijająca i przede wszystkim tania :)

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

Czytany 2750 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 kwiecień 2017 12:54
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon