sobota, 03 grudzień 2016

Zabawa foremkowa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zabawa foremkowa

Wyciągnęłyście już foremki do zrobienia świątecznych pierników? Jeśli tak, to zobaczcie jaką ciekawą i prostą w wykonaniu zabawę dla maluchów można przygotować przy ich pomocy. Zrobienie tej atrakcji nie zajmie więcej niż 5 minut i w tym czasie powstanie ciekawa gra wymagająca nieco główkowania.

Wiem, że czytają mnie mamy maluszków w różnym wieku, dlatego opiszę cztery wersje - łatwą, trudniejszą, bardzo trudną i niezwykle trudną. Od Was zależy jaki poziom trudności wybierzecie.

 

Do przygotowania zabawy foremkowej potrzebujemy:
foremki do ciastek
pisak (czarny, lub kolorowe)
arkusz papieru - może być A4, A3 albo i większe, ja używałam kartki o rozmiarze A1.

 

Wersja prosta
Na kartce odrysowujemy foremki. W najprostszej wersji warto odrysować tylko kilka foremek i to tych najbardziej oczywistych dla dziecka, np. choinka, gwiazdka, serduszko, kółko itp. Odrysowujemy je w niedużej odległości od siebie i wyraźnie, żeby maluch nie miał co do nich wątpliwości. Zadaniem dziecka jest dopasowanie foremek do odpowiednich kształtów na kartce.

 

Wersja trudna - możecie ją zobaczyć na naszych zdjęciach
Na kartce odrysowujemy foremki. Im więcej ich użyjecie tym ciekawiej. Jeśli znajdziecie gdzieś foremki do ciastoliny, to też się przydadzą. Odrysowujemy je chaotycznie, do góry nogami, w różnych odległościach. Jeśli macie foremki, które uważacie, że mogą być trudne do odgadnięcia, i tak je odrysujcie, niech maluch główkuje. Zadaniem dziecka jest dopasowanie foremek do odpowiednich kształtów na kartce.

 

Wersja bardzo trudna
Na kartce (najlepiej format A4), przy pomocy kolorowych pisaków odrysowujemy foremki tak, żeby kształty na siebie nachodziły. Musicie jednak pamiętać, żeby każdy wzór miał inny kolor i najlepiej był wykorzystany tylko raz. Starajcie się nie używać trudnych foremek. Na początek wystarczą 3-4 nachodzące na siebie kształty. Zadaniem dziecka jest dopasowanie foremek do odpowiednich kształtów na kartce.

 

Wersja niezwykle trudna
Na kartce (najlepiej format A4), przy pomocy jednego pisaka (najlepiej czarnego) odrysowujemy foremki tak, żeby kształty na siebie nachodziły. Takie zadanie naprawdę jest bardzo trudne i wymaga ogromnej koncentracji. Jeśli tę wersję chcecie nieco ułatwić, postarajcie się odrysować foremki w taki sposób, żeby chociaż jeden, charakterystyczny dla foremki kształt był widoczny poza całą plątaniną linii. Ilość użytych foremek zależy od Was, ale proponowałabym zacząć od 3-4. Zadaniem dziecka jest dopasowanie foremek do odpowiednich kształtów na kartce.

 

Pamiętajcie o jednym. Niezależnie od tego jaki poziom trudności wybierzecie, omówcie z dzieckiem foremki. To, że jedna z nich przypomina np. rękawiczkę albo but, może być oczywiste dla Was, ale niekoniecznie dla dziecka. :)

 

thumb DSC 0335 1024

 

thumb DSC 0295 1024

 

thumb DSC 0265 1024

 

thumb DSC 0241 1024

 

thumb DSC 0245 1024

 

thumb DSC 0277 1024

 

thumb DSC 0283 1024

 

thumb DSC 0311 1024

 

thumb DSC 0292 1024

 

A nie mówiłam, że prosta i szybka zabawa? :)

 

Mam nadzieję, że w przerwie między pierniczkami a kruchymi ciastkami znajdziecie czas na chwilę odrysowywania. A o to, że Wasze maluchy będą miały frajdę z dopasowywania kształtów się nie martwię. Miłej zabawy!

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

 

 
 
 

Czytany 3102 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 kwiecień 2017 11:01
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon