poniedziałek, 09 styczeń 2017

Skaczące kubeczki - zabawa ruchowa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skaczące kubeczki - zabawa ruchowa

Za oknem zimno, więc pora się odrobinę poruszać.

Dzisiejsza zabawa to szybki i prosty pomysł na wprowadzenie odrobiny ruchu do naszych domów. Zabawa jest bardzo łatwa w wykonaniu i z pewnością umili długie, zimowe wieczory.

 

thumb DSC 0268 1024

 

Do przygotowania zabawy potrzebujemy:
minimum dwa kubeczki jednorazowe takiego samego rodzaju (najlepiej plastikowe)
gumka recepturka
szpilka
ogień (ja wykorzystałam świeczkę, ale równie dobrze możecie użyć zapalniczki)
flamaster
nożyczki

 

1

 

Tak jak zaznaczyłam wyżej, do wykonania zabawy potrzebne są dwa kubeczki jednorazowe, ale tylko jeden będzie przez nas przerabiany, a drugi pozostanie nietknięty.
Na moich zdjęciach widać dwa ozdobione kubeczki, co oznacza, że w sumie wykorzystałam cztery - dwa przerobiłam, a dwa zostawiłam nieruszone. Zaraz dowiecie się dlaczego.

Przygotowanie zabawy zaczynamy od narysowania na kubeczku zabawnej buzi. Następnie nad ogniem rozgrzewamy szpilkę i kiedy ta będzie już gorąca (po kilku sekundach), wytapiamy przy jej pomocy kółko w kubeczku jednorazowym. Wystarczy, że przyłożycie szpilkę do plastiku, a ten sam się rozpuści. Ja zrobiłam cztery otwory po przeciwnych stronach rantu.

 

2

 

3

 

Teraz wystarczy gumkę recepturkę przeciąć na pół i każdą z części przełożyć przez dziurkę i przywiązać tak, żeby w środku utworzyły krzyż. Im mocniej naciągniecie gumki przez zawiązaniem, tym kubeczek będzie wyżej skakał.

 

thumb DSC 0311 1024

 

Nasza zabawa jest już skończona. Teraz wystarczy postawić „czysty" kubeczek (to jest nasza wyrzutnia) a następnie naciągnąć na niego kubeczek z gumkami. Jeśli mocno go naciągniecie, wystrzeli naprawdę wysoko.

 

thumb DSC 0323 1024

 

thumb DSC 0329 1024

 

Samo naciąganie i gonienie za kubeczkiem będzie już dobrą zabawą, ale możecie stworzyć konkretne zasady wspólnej zabawy. Może warto zaprosić innych członków rodziny i bawić się w łapanie kubeczków, albo uciekanie przed nimi? A może sprawdzicie czyj kubeczek wystrzeli najdalej? Jeśli zrobicie kilka kubeczków z gumkami, nałóżcie je wszystkie na siebie i wystrzelcie, bo taka seria pocisków jest bardzo efektowna.

 

thumb DSC 0284 1024

 

thumb DSC 0281 1024

 

Miłej zabawy!

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

Czytany 5654 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 kwiecień 2017 11:32
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon