poniedziałek, 23 styczeń 2017

Domowy śnieg - zabawa sensoryczna

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Domowy śnieg - zabawa sensoryczna

Niedawno pokazywałam naszą zabawę prawdziwym śniegiem, takim przyniesionym prosto z podwórka [KLIK]. Po co jednak nosić śnieg, skoro można go zrobić samemu, a co najlepsze, będzie ciepły i nie zepsuje się nawet przez kilka dni :) Śnieg marzenie? Tak!

thumb DSC 0549 1024

 

Do przygotowania zabawy potrzebujemy:
pianka do golenia
mąka ziemniaczana

 

Oba powyższe składniki należy ze sobą połączyć. Proporcje są bardzo trudne do wypisania, bo przecież nikt nie będzie odmierzał pianki do golenia na gramy, albo szklanki, prawda? :) Żeby przygotować nasz śnieg, do miski wsypałam ok. szklanki mąki ziemniaczanej, a następnie powoli dodawałam piankę i wszystko ugniatałam ręką. Masa będzie gotowa, kiedy uda nam się z niej ugnieść w dłoniach kulkę, a po jej rozgnieceniu, nie będzie się kleiła. Jedno nowe opakowanie pianki wystarczyło mi na trzy zabawy, ale za każdym razem robiłam dużą ilość śniegu.

 

A oto jak wyglądała nasza zabawa.

 

thumb DSC 0456 1024

 

thumb DSC 0478 1024

 

thumb DSC 0483 1024

 

thumb DSC 0495 1024

 

thumb DSC 0516 1024

 

thumb DSC 0537 1024

 

thumb DSC 0549 1024

 

thumb DSC 0565 1024

 

thumb DSC 0588 1024

 

Dzisiejszy pomysł to zabawa sensoryczna. Domowy śnieg nawet odrobinę nie przypomina ciastoliny, bo chociaż łatwo się go ugniata, równie łatwo kruszy się pod palcami. Żeby uatrakcyjnić czas spędzony nad masą plastyczną, postarajcie się wymyślić do tego zabawę. Krzysiu bawił się swoimi koparkami w wydobywanie aut, które wpadły w zaspy. Nie chcecie takiej zabawy? Rozejrzyjcie się po pokoju malucha. Może wśród jego skarbów są małe zwierzątka, którymi trzeba się zaopiekować zimą, a może laleczka poszła na spacer i miała swoje śnieżne przygody? No a może śnieg wcale nie jest śniegiem, ale cukrem pudrem, lub mąką z której można przygotować ucztę dla misiów? To jest tylko kilka pomysłów na wykorzystanie masy plastycznej, resztę podpowie wyobraźnia Waszych maluszków. Z doświadczenia wiem, że wystarczy położyć przed dzieckiem kilka, teoretycznie, nie pasujących do siebie przedmiotów, żeby po chwili powstała fantastyczna zabawa. Niech domowy śnieg będzie do tego świetnym pretekstem.

 

Miłej zabawy!

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

Czytany 5178 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 06 kwiecień 2017 17:38
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon