piątek, 27 styczeń 2017

Prosta układanka logiczna

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prosta układanka logiczna

W ciemno strzelam, że Wasze maluchy mają klocki. Mam rację? Jeśli tak, to spróbujcie przygotować z nich prostą układankę logiczną.

2

 

Niedawno przygotowałam dla Krzysia zabawę, która okazała się tak ciekawa i wciągająca, że koniecznie muszę Wam ją pokazać. Najlepsze w niej jest to, że wariantów rozgrywek jest nieskończenie wiele i to od Was zależy jak bardzo będzie trudna.

 

Do przygotowania zabawy potrzebujemy:
kilka klocków
kartkę papieru
ołówek
kredki

 

 1

 

Spośród wszystkich klocków wybieramy kilka i ich kształty odrysowujemy na kartce, a następnie kolorujemy. Zgodnie z zasadą stopniowania trudności, najpierw odrysowujemy klocki leżące obok siebie. Z czasem, jak Wasze dziecko nabierze wprawy, można spróbować odrysować budowle (kilka klocków jeden na drugim). Na samym początku zacznijcie jednak od bardzo prostych kształtów.

 

Tak wyglądała nasza zabawa.

 

3 

 

4

 

5

 

6

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

Przy pierwszych próbach narysowałam kształty i zadaniem Krzysia było ułożenie klocków na właściwych polach. Po pewnym czasie przygotowałam karty z ciągiem kolorowych kształtów, a pod spodem narysowałam puste miejsca, na których miały się znaleźć odpowiednie klocki.

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

 

Wbrew pozorom takie odwzorowywanie wcale nie jest łatwe. Często, podczas zabawy w układanie puzzli, rodzice próbują wytłumaczyć dziecku, żeby patrzyło na kartonik i w ten sposób szukało kolejnych elementów. Niestety, to co dla nas jest logiczne, dla malucha wcale takie nie jest. Ten sposób myślenia przychodzi z czasem, ale można wspierać rozwój dziecka. Warto więc zacząć od prostych ćwiczeń wymagających główkowania. Nawet w podręcznikach dla pierwszych klas szkoły podstawowej znajdują się zadania polegające na odwzorowywaniu obrazków. To powinno dać nam do myślenia, żeby za bardzo nie utrudniać zabawy dla maluszka, bo dla niego nawet kilka klocków będzie wymagało wytężenia umysłu :)

 

Miłej zabawy!

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

 

Czytany 3769 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 06 kwiecień 2017 17:35
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon