wtorek, 14 luty 2017

Zakupy z dzieckiem mogą być zabawne

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakupy z dzieckiem mogą być zabawne

Macie problem z robieniem zakupów z dzieckiem? Jest na to bardzo prosty i kreatywny sposób :)

Rozmawiałam niedawno z koleżanką, która bardzo narzekała na robienie zakupów ze swoim synkiem. Fakt jest taki, że raz dziecko chce współpracować i grzecznie siedzi w sklepowym wózku jedząc ciepłą bułę, albo wstępuje w niego Forest Gump i postanawia biec przed siebie. Pech w tym, że rodzic nigdy nie wie, która opcja załączy się danego dnia. Długo myślałam czy da się temu jakoś zaradzić i wymyśliłam. Weźmiemy dziecko sposobem. Mój pomysł, jak zawsze, jest bardzo prosty, a przy tym zachęca do rozmowy o produktach spożywczych i o tym co dziecku smakuje a co nie.

 

Do przygotowania zabawy potrzebujemy:
gazetki reklamowe marketów spożywczych (im więcej tym lepiej)
kartka (rozmiar dowolny)
nożyczki
klej

 

thumb DSC 0126 1024

 

Z gazetek reklamowych wycinamy produkty spożywcze. Starajcie się wybierać takie zdjęcia, które najlepiej pokazują konkretne produkty, żeby maluszek nie miał co do nich wątpliwości. Nie zapomnijcie również o przysmakach, na przykład wśród moich wycinków znalazły się ulubione przez Krzysia żelki.
Kiedy wytniecie już wszystkie najlepsze zdjęcia, rozpoczyna się zadanie dziecka. Maluch, ma przygotować listę zakupów, z którą pójdziecie razem do sklepu. Na białej kartce musi przykleić wszystkie produkty, które chcecie kupić. Niech punktem wyjścia będą rzeczy, które dziecko najbardziej lubi, później zastanówcie się co jest potrzebne do przygotowania obiadu, albo co zjecie na śniadanie.

 

thumb DSC 0143 1024 

 

thumb DSC 0170 1024

 

thumb DSC 0176 1024

 

Z tak przygotowaną listą idziemy do sklepu. Jeśli chcecie kupić jeszcze inne produkty, które nie znalazły się na wyklejanej kartce, zróbcie swoją listę (pisaną). Niech dziecko widzi, że oboje macie podobne kartki. Dobrym pomysłem będzie też zabranie na zakupy ołówka do wykreślania produktów, które już znalazły się z koszyku.

 

thumb DSC 0194 1024

 

Lista zakupów przygotowana przez dziecko na pewno będzie ciekawym urozmaiceniem czasu spędzonego w sklepie. I jeszcze jedno! Nie zapomnijcie rozmawiać z dzieckiem podczas zakupów. Pytajcie do czego będą potrzebne jajka, z czym maluch zje chlebek, czy lubi pić mleko, które owoce są najsmaczniejsze i dlaczego zawsze trzeba je myć. Im więcej będziecie rozmawiać, tym bardziej rozwijacie swojego malucha :)

 

Mam nadzieję, że mój pomysł spodoba się Waszym dzieciom. Krzysiek uwielbia chodzić na zakupy ze swoją listą, bo czuje się wtedy ważny i odpowiedzialny, bo przecież ma tak samo poważne zadanie jak mama. Zabawę możecie kontynuować w domu, gdzie maluch będzie musiał wypakować zakupy, albo chociaż wyjmować je z reklamówek i podawać rodzicom.

 

Miłej zabawy!

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

 

 

 

 

Czytany 3620 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 kwiecień 2017 10:28
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon