poniedziałek, 14 sierpień 2017

Letnia zabawa sensoryczna

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Letnia zabawa sensoryczna

Pokażę Wam bardzo prosty sposób na zabawę, którą przygotujecie z produktów dostępnych w każdym domu. Wszystko będzie bezpieczne, nietoksyczne i w pełni jadalne! Zobaczcie same.

Do przygotowania letniej zabawy sensorycznej potrzebujemy:
dużą miskę
galaretki (ja użyłam trzech)
zabaweczki

 

Ja wykorzystałam zabawki z jajek niespodzianek, zarówno figurki, jak i składane. Szczególnie te drugie świetnie się sprawdziły, bo wrzucałam je w wersji rozłożonej i zadaniem synka było wygrzebywanie kolejnych elementów i składanie zabaweczki. Jeśli w domu macie mniejsze dziecko, użyjcie klocków, foremek do piaskownicy, albo zabawek do wanny. Takie wyszukiwanie większych elementów będzie równie ciekawe, chociaż tak naprawdę już samo grzebanie w galarecie może okazać się najlepszą zabawą.

 

thumb DSC 0312 1024

 

Galaretki przygotowujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Do miski wlewamy pierwszą warstwę, a kiedy ta zastygnie, kładziemy na jej powierzchni zabaweczki i zalewamy kolejną częścią. Wszystko powtarzamy tak długo, aż wykorzystamy całą przygotowaną galaretkę.

 

thumb DSC 0332 1024

 

thumb DSC 0344 1024

 

Jak już wspominałam, zadaniem dziecka jest wyciąganie z zastygniętej galaretki schowanych w niej elementów. Gwarantuję, że każdy maluch będzie zadowolony z grzebania w zimnej, lepikiej i wilgotnej mazi.

 

thumb DSC 0318 1024

 

I jeszcze jedno. Przygotowując zabawę myślałam głównie o najmłodszych dzieciach, ale w związku z tym, że moim modelem jest trzylatek, to on testował mój pomysł. Jeśli macie w domu maluszka, na pewno będzie zachwycony, a jeśli macie starszaka, to ta zabawa będzie dla niego równie ciekawa. Sprawdziłam to na żywym organizmie ;)

 

Miłej zabawy! :)

 

Sprawdź też pozostałe kreatywne zabawy dla dzieci! 

PicMonkey Collage

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

Czytany 3191 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 sierpień 2017 11:16
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon