Wydrukuj tę stronę
niedziela, 24 maj 2015

Pierwszy koń, czyli centrum edukacyjne Tony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwszy koń, czyli centrum edukacyjne Tony

Podobno każde dziecko marzy o kucyku. Mój Krzysiek ma swojego własnego, chociaż jeszcze nie wie czym jest marzenie, i co to koń. Pół roku temu kupiliśmy synkowi centrum edukacyjne Tony, czyli zabawkę, która ma mu towarzyszyć przez kilka ładnych lat.

 

1

 

Pierwszy krzysiowy koń to centrum edukacyjne Tony, marki K's Kids. Długo szukałam oryginalnej zabawki, która nie będzie grała, śpiewała i burczała. Kiedy ją kupowałam, miała być przeznaczona dla ośmiomiesięcznego malucha. Teraz Krzysiek ma czternaście miesięcy i ciągle się nią bawi, a nadal nie wykorzystaliśmy wszystkich jej funkcji. Centrum edukacyjne Tony jest niezwykle przemyślane. Każdy element pełni kilka funkcji.

 

9

 

Kucyk jest dużą zabawką. Jego długość, przy rozłożonych nogach, to 80 cm, a wysokość do końca grzywy – 45cm. Cały wykonany został z bardzo miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Maluch może się po nim turlać, albo się na niego kłaść. Również, jeśli w trakcie zabawy pociągnie zabawkę na siebie, to jest ona na tyle lekka i miękka, że nic mu się nie stanie.

 

A oto jak zabawka wygląda w przybliżeniu:

1. gumowy gryzak, który można schować do kieszonki
2. lusterko w kształcie kwiatka z szeleszczącymi płatkami
3. szeleszczące kółeczko i przezroczysta kieszonka, do której można włożyć np. zdjęcie rodziców
4. gumowy gryzak – terkotka

 

2


Na siodle, z jednej strony jest szeleszcząca gwiazdka z dużym guzikiem. Idealnie nadaje się do nauki zapinania i odpinania guzików.

 

7

 

Z drugiej strony siodła znajduje się kieszonka zapinana na zamek błyskawiczny. Uchwytem w zamku jest duży gumowy gryzak.

 

3

 

W głowie konia umieszczony jest czujnik ruchu i głośniczek. Kiedy maluch w nią uderzy, koń zacznie rżeć. Dodatkowo grzywa szeleści, a obok znajdują się sznureczki z pętelkami. Jest to jeden z ulubionych elementów Krzyśka.

 

5


Dwie grzechotki z jednej strony...

 

4


... i jedna, okrągła, z drugiej.

 

6


Kolejnym bardzo fajnym pomysłem jest konstrukcja ogona. Składa się on z pięciu długich i kolorowych pasków. Maluch bawi się nimi, bo są barwne i intrygujące. Dla starszego dziecka idealnie sprawdzą się w nauce zaplatania warkoczyków,wiązania supełków, albo kokardek, słowem, usprawnią tzw. motorykę małą.

8

 

Ja wypisałam tylko najważniejsze walory edukacyjne tej zabawki. Jeśli dobrze przyjrzycie się wykonanym przeze mnie zdjęciom, to zobaczycie, że poszczególne elementy mają różne kształty. Jest koło, kwadrat, gwiazdka, kwiatek. Dodatkowo, na niektórych elementach ,znajdują się cyfry i litery. Do wykonania konika użyto materiałów o różnej fakturze, wiele elementów szeleści, a cała zabawka jest bardzo kolorowa, co przyciąga uwagę dziecka. Widać, że osoba, która ją tworzyła rozumiała potrzeby zarówno dziecka, jak i rodziców. W efekcie powstała bardzo interesująca zabawka, która rośnie wraz z dzieckiem. Wiem, że to „rośnięcie wraz z dzieckiem" jest bardzo często powtarzane przy reklamie zabawek, ale ta naprawdę ma to „coś" ;)

 

10

 

Centrum edukacyjne jest jedną z najciekawszych zabawek Krzysia i zdecydowanie mogę Wam ją polecić. Przez pół roku używania nie znalazłam żadnej wady, co jest bardzo dobrym znakiem, bo jestem krytyczna i bardzo wymagająca względem zabawek synka. Konik jest też pierwszą zabawką, do której biegną dzieci kiedy odwiedzają Krzysia. W końcu kto nigdy nie marzył o koniu...?

 

Jeśli jeszcze zastanawiacie się na tą zabawką, zobaczcie filmik, w którym jeszcze raz przedstawione są wszystkie możliwości konika [KLIK]

 

Centrum edukacyjne K's Kids kosztuje ok. 200zł. Warto dobrze poszukać w Internecie, bo w niektórych sklepach można znaleźć ją w dużo niższej cenie, a jeszcze w innych cena sięga nawet 300zł.

 

Czytany 2443 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 kwiecień 2017 13:33
Redaktor

Najnowsze od Redaktor