wtorek, 03 listopad 2015

ROSNĘ I POZNAJĘ – seria książek, które warto mieć

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ROSNĘ I POZNAJĘ – seria książek, które warto mieć

Dawno na blogu nie było książeczek, a kilka fajnych pozycji znalazło się ostatnio w naszej biblioteczce. Oto pięć fantastycznych książek, które pokazują i tłumaczą dziecku otaczający go świat.

Odkąd Krzysiu zainteresował się książkami, naszą ulubioną zabawą jest oglądanie i analizowanie obrazków. Znaczną część krzysiowej biblioteczki stanowią obecnie lektury, w których dużo więcej jest ciekawych rysunków niż tekstu. Niedawno, przez zupełny przypadek, trafiłam na malutkie książeczki, które według mnie są idealne pod każdym względem.

 

1a


Wydawnictwo „Zielona Sowa" przygotowało serię książeczek z cyklu „Rosnę i poznaję". W skład serii wchodzi dwanaście niewielkiej wielkości książeczek edukacyjnych, z których każda poświęcona jest innemu zagadnieniu np. „Zwierzęta na wsi i w mieście", „Pojazdy", „W łazience", „Ubrania i zabawki", „Zwierzęta i ich dzieci".


Krzysiu ma pięć książeczek z tej serii – „Pojazdy", „W kuchni", „Zwierzęta na wsi i w mieście", „Na spacerze", „Owoce i warzywa".

1d

Każda książeczka składa się z 16 zdjęć przedstawiających przedmioty, lub zwierzęta. Fotografie są duże, wyraźne i maluch nie powinien mieć żadnego kłopotu z późniejszym rozpoznaniem przedmiotu w rzeczywistości. Dodatkowo pod każdą fotografią umieszczony został krótki opis.

1b

1c

 

Taka prosta książka daje mnóstwo możliwości do zabawy. Początkowo to ja tłumaczyłam co jest na poszczególnych zdjęciach. Obecnie naszymi ulubionymi zabawami jest wyszukiwanie w domu przedmiotów, które są na obrazkach. Po spacerze Krzysiek potrafi podbiec do książeczki i pokazać w niej np. betoniarkę albo koparkę, którą mijaliśmy na ulicy.

 

1f


Gorąco polecam tę serię książek i wspólną zabawę z maluszkami w rozpoznawanie i wyszukiwanie przedmiotów. Czas spędzony w ten sposób niezwykle rozwija maluszki, a dodatkowo jest to świetny pomysł na kreatywne spędzenie czasu z dzieciaczkiem.

 

Każda z książeczek kosztuje 4-5zł, w zależności od sklepu. Ja swoje kupowałam w „Pepco" i kosztowały niecałe 4zł za sztukę. Idealnie sprawdzą się dla dzieci od 12 miesięcy (chociaż młodsze też mogą się nimi bawić ze względu na tekturowe kartki), aż do kilku lat.

 

Znacie te książeczki? A może polecicie mi podobne?

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

 

Czytany 2933 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 06:24
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon