wtorek, 12 styczeń 2016

Co robić w długie wieczory? Wypróbuj projektor ze slajdami!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co robić w długie wieczory? Wypróbuj projektor ze slajdami!

Od momentu kiedy pierwszy raz zobaczyłam w Internecie przenośny projektor ze slajdami, wiedziałam, że musi się on pojawić w naszym domu. To był strzał w dziesiątkę!

Długie, jesienne albo zimowe wieczory dają popalić rodzicom i zazwyczaj ciągną się w nieskończoność. Nie dość, że jest zimno, to jeszcze ciemno i nawet ciśnienie jest niskie. Bezdzietni kładą się wtedy pod kocem i oglądają film, a my - rodzice, musimy wymyślać kreatywne zabawy. Jako, że uwielbiam wyszukiwać zabawki oraz gadżety, które nie tylko dudnią i służą jedynie do przytulania, to jakież było moje szczęście, kiedy trafiłam na malutki projektor ze slajdami.

 

3

 

Do czego służy projektor i czym są slajdy chyba nie musze nikomu mówić. Zapewne wielu z Was miało w dzieciństwie swój własny, wielki zestaw i wieczorami oglądaliście bajki na ścianie. Projektor, który ja kupiłam, jest leciutki i nie większy od telefonu komórkowego.

 

1

 

Krzysiu dostał projektor firmy GeoKids z dzikimi zwierzętami (jest też wersja z podwodnym światem). Składa się on ze specjalnej latarki i trzech, wymiennych kółek ze slajdami. Na każdym kółku jest osiem zdjęć, czyli razem mamy 24 zwierzęta.

 

4

 

Na slajdach są podobizny m.in. słonia, lwa, tygrysa, żyrafy, hipopotama, orangutana, renifera, lwa morskiego itp. To co jest istotne to fakt, że slajdy przedstawiają zdjęcia, a nie rysunki zwierzaków.

 

5

 

Naszym zdaniem projektorek jest po prostu fantastyczny. Krzysiu od samego początku był zachwycony zdjęciami. Niektórych zwierząt jeszcze nigdy nie widział, więc był dodatkowo zainteresowany. Oczywiście zabawa zawsze kończy się bieganiem po domu i sprawdzaniem jak wygląda np. tygrys na tapecie, szafce, albo tacie ;) Co tutaj dużo mówić. Jest to świetna zabawa, która będzie nam towarzyszyła jeszcze bardzo długo. Latem pewnie schowam ją do pudła, a za rok będziemy znowu odkrywali świat zwierząt.

 

2

 

Producent oznaczył projektor jako zabawkę dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, przez wzgląd na niewielkie elementy. Jeśli zachowamy ostrożność i nie damy dziecko projektora do samodzielnej zabawy, to pod względem edukacyjnym idealnie nadaje się dla dzieci od półtora roku, nawet do sześciu, lub siedmiu lat. Maluszek będzie zainteresowany odkrywaniem nowych zwierząt i słuchaniem jak rodzice naśladują odgłosy np. małpy. Starsze dziecko natomiast, odpowiednio zaciekawione i poprowadzone przez rodzica, będzie opowiadało o życiu poszczególnych zwierząt. Nawet ja, kiedy jestem sama, z przyjemnością włączam slajdy, chociaż nie polecałabym go jako prezent dla trzydziestolatków ;)

 

6

7

Przepraszam za jakość tych zdjęć, ale dziecko, plus ciemność, plus statyw, plus długi czas naświetalania, nie może równać się dobre zdjęcie. Mimo wszystko mam nadzieję, że rozumiecie co chciałam pokazać ;)

 

Proste urządzenie, które jest jeszcze prostsze w obsłudze, a zabawy przy tym od groma. Taka zabawa spodoba się wszystkim domownikom i jest świetnym sposobem na ciekawe spędzenie wieczoru. Ja Was gorąco zachęcam do takich wspólnych zabaw, bo nie dość, że rozwijacie Wasze maluszki, to jeszcze zacieśniacie rodzinne więzi. 

 

Nasz projektor firmy GeoKids kupiłam w sklepie edukatorek.pl i kosztował niecałe 38zł. Moim zdaniem to są naprawdę dobrze wydane pieniądze.

 

A jakie Wy macie pomysły na zimowe wieczory? Podzielcie się nimi, bo mi też kiedyś skończą się pomysły. ;)

 

Czytany 3565 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 styczeń 2016 16:22
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon