czwartek, 21 styczeń 2016

A Ty, jak byś się zachowała?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

A Ty, jak byś się zachowała?

To nie jest książka dla dzieci, ale może się ona okazać najważniejszą w ich życiu...

1


Książka Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z powinna być w każdym domu. Nie przesadzam - W KAŻDYM. Baaaaa, uważam, że w szpitalu powinni ją wydawać razem z książeczką zdrowia malucha. Zanim jednak przejdę do konkretów, zastanówcie się jak byście zareagowały gdyby Wasze dziecko:
a) wpadło do lodowatej wody,
b) nawdychało się gazu,
c) zakrztusiło się,
d) zostało pogryzione przez owady, żmiję, albo psa
e) miało drgawki,
f) poparzyło się...


Wypadków, które mogą przytrafić się maluchowi, można wypisywać bez końca. Pytanie tylko czy Wy, rodzice, wiecie jak się wtedy zachować? Pewnie część z Was powie, że wezwałaby pogotowie. Oczywiście, to jest najlepsze rozwiązanie, ale minuty, które upływają w oczekiwaniu na karetkę, mogę okazać się kluczowe dla zdrowa, a nawet życia dziecka.

 

Będąc w ciąży byłam na spotkaniu dotyczącym pierwszej pomocy – Bezpieczny maluch. Było ciekawie, dużo się dowiedziałam, ale... to było prawie trzy lata temu. Później doczytywałam w Internecie jak się zachować w trudnych sytuacjach, ale nie wszystko mogę sobie nawet wyobrazić, a poza tym... czy ufać wiedzy z neta?

 

Kilka miesięcy temu zdecydowałam się na zakup książki Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z. I to był bardzo dobry pomysł. O książce słyszałam wcześniej, ale jakoś nigdy nie było mi do niej po drodze. Ostatecznym powodem, dla którego w końcu pojawiła się w naszym domu był „wypadek" Krzysia. Kiedyś już pisałam, że wylądowaliśmy w szpitalu. Całe szczęście, tylko na 24h i tylko na obserwacji, ale jednak w szpitalu. Dlaczego? Krzysiu był u dziadków, którzy dali mu do zabawy puste pudełko po tabletkach musujących. W zakrętce jest sprężynka. Krzysiek wziął ją do buzi, nagryzł, a z białego elementu w środku wysypał się proszek, częściowo do buzi mojego synka. Co było dalej? Krzysiowi nic nie było, ale mimo wszystko proszek był niezidentyfikowany, więc dziadkowie wezwali karetkę, karetka zabrała malucha do szpitala, a tam powiedzieli, że tak małe dzieci (miał wtedy 18 miesięcy) muszą zostać na obserwacji. Tym właśnie sposobem spędziliśmy jedną noc na oddziale gastrologicznym. Co to był za proszek? Pochłaniacz wilgoci, jakich jest pełno w różnych pudełkach, torebkach itd. Skończyło się na strachu i nowych, szpitalnych znajomościach, ale dało mi to porządnie do myślenia. Co by było gdyby Krzysiu zaczął się krztusić, albo doszłoby do zatrucia? Czy wiedziałabym jak zareagować? Jak uratować własne dziecko?

 

Książka Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z. zawiera trzydzieści najczęstszych wypadków jaki mogą spotkać nasze dziecko, oraz szczegółowy opis jak w danej sytuacji zareagować.

 

3


Każdy wypadek opisany jest na jednej karcie, dzięki czemu książka jest bardzo czytelna, a korzystanie z niej proste.

 

4

 

6

 

Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania książki. Pierwsza pomoc... jest niewielkich rozmiarów (mniej więcej format A6). Okładka wykonana została z bardzo grubego i sztywnego kartonu, karty z grubej tektury, a wszystko przymocowane je do spirali. Dodatkowo, u dołu książki znajduje się gumka, która uniemożliwia niepożądane otwieranie. Jeszcze nigdy nie widziałam tak porządnie wykonanej książki. Na pewno przez długie, długie lata będzie nam służyła i cały czas wyglądała jak nowa.

 

5

 

Jak używać tej książki? Na pewno jest ona idealnym podręcznikiem pierwszej pomocy, który warto przeczytać zanim dojdzie do jakiegokolwiek wypadku. Z drugiej jednak strony, warto mieć ją pod ręką, żeby w sytuacji kryzysowej szybko sprawdzić jak odpowiednio się zachować.

 

2

 

Książka kosztuje 29,90zł i w Internecie znajdziecie ją bez najmniejszego problemu.

 

Dajcie znać co myślicie o takiej pozycji w biblioteczce maluszka, a może polecicie mi inne książki, albo kursy pierwszej pomocy dla dzieci?

 

Czytany 3011 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 maj 2016 07:51
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon