środa, 03 luty 2016

MAŁY CHŁOPIEC – seria książek o pojazdach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MAŁY CHŁOPIEC – seria książek o pojazdach

Jeśli Twoje dziecko, podobnie jak mój Krzysiu, też uwielbia wszelkie pojazdy, niezależnie od tego czy latają, pływają, albo jeżdżą, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

1

 

Mój synek uwielbia wszystko, co wchodzi w skład szeroko rozumianego pojęcia POJAZD. Obojętnie czy jest to auto, rower, żaglówka, walec drogowy, czy balon na gorące powietrze. Ledwie tylko otworzy oczy, a już naśladuje dźwięki betoniarki, albo karetki. Trudno się więc dziwić, że w naszym domu od jakiegoś czasu, największym zainteresowaniem cieszą się książki o tej tematyce. Niedawno natrafiłam w księgarni na serię książeczek pt. „Mały chłopiec". Kupiłam jedną, a kilka dni później wróciłam po kolejne.

 

2

 

Seria „Mały chłopiec" składa się z 24 książeczek, z których każda opowiada przygodę chłopczyka i jego pojazdu. Znajdziemy tutaj np. historię karetki Mietka, koparki Marka, taksówki Romka, skutera Janka, traktora Tadka, samolotu Karola, a nawet bolidu Bartka, albo samochodu elektrycznego Antka.

 

Wszystkie przygody bohaterów są ciekawe, ale zarazem bardzo proste np. karetka jedzie do chłopca, który złamał nogę, a śmieciarka zbiera śmieci. Dzięki temu młodsze dzieci poznają do czego dany pojazd służy i jak się porusza. Co ciekawe, w niektórych książeczkach treść pisana jest wierszem, a w innych prozą. Moim zdaniem te drugie lepiej się czyta, ale to już kwestia gustu.

 

3

 

Cała seria jest bardzo ładnie zilustrowana. Auta przypominają te rzeczywiste, dzięki czemu maluszek nie będzie miał jakiegokolwiek problemu z rozpoznaniem pojazdów.

 

4

 

5

 

Wiecie doskonale, że zawsze zwracam uwagę, żeby książeczki, czy zabawki „rosły" razem z dzieckiem i dopasowywały się do jego rozwoju. Młodsze dziecko na pewno będzie zachwycone samymi autami i kolorowymi ilustracjami. Z myślą o starszych dzieciach, na ostatniej stronie znajdują się zagadki, które sprawdzają, stopień zrozumienia treść książeczki. Dodatkowo przygotowany został obrazek pojazdu, ale bez kierowcy. Jest to miejsce, w które można wkleić zdjęcie dziecka i teraz to będzie jego pojazd.

 

7

 

Ksiażeczki wydane zostały przez Wydawnictwo Olesiejuk i każda z nich kosztuje niecałe 10zł. Co jakiś czas można je kupić w „Biedronce", ale wiem, że są również dostępne w sieci sklepów „Empik".

 

Znacie te książeczek? A może polecicie mi inne książki z autami w roli głównej, bo wydaje się, że Krzysiowa fascynacja pojazdami szybko się nie skończy.

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

 

Czytany 2990 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 07:40
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon