czwartek, 18 luty 2016

FIGURKOWE ZABAWY, czyli jak spędzić kilka dni nad jedną zabawką

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

FIGURKOWE ZABAWY, czyli jak spędzić kilka dni nad jedną zabawką

Na blogu staram się Wam pokazywać pomysły na zabawy, dzięki którym w ciekawy sposób spędzicie czas z maluszkami. Dzisiaj natomiast mam dla Was zabawkę, która jest bardzo prosta, ale równocześnie niesamowicie przemyślana. Gwarantuję fantastyczną zabawę!

Już na samym wstępie muszę zaznaczyć, że FIGURKOWE ZABAWY to świetny pomysł na prezent. Krzysiu właśnie dostał swoje pudełka od kolegi i myślę, że ja sama wybierając się w gościnę do małych dzieci, będę kupowała takie zestawy. Jeden komplet kosztuje niecałe 10zł, a zabawy jest co niemiara.

 

Chyba trochę od tyłu zaczęłam mój wpis, ale jestem szczerze zachwycona zabawką i nie mogłam się powstrzymać. Wróćmy jednak do początku. :)

 

Chciałabym Wam przedstawić FIGURKOWE ZABAWY przygotowane przez polską firmę CzuCzu. Powstały dwie wersje – PRZYGODA NA WSI, oraz W GOSPODARSTWIE. Obie skonstruowane są w dokładnie ten sposób, więc nie ma większego znaczenia, którą wersję wybierzecie.

 

1

 

2

 

W każdym pudełku znajdują się dwie podłużne tekturki, a na nich kolorowe zwierzaczki m.in. krowa, świnka, kot, kury, myszka, oraz fragmenty gospodarstwa i mały chłopczyk.

 

12

 

13

 

Wszystko przemyślane zostało w taki sposób, aby dać dziecku całą masę możliwości do zabawy, niezależnie od tego w jakim jest wieku. Pomysły dopasujecie oczywiście do swoich pociech, ale jeśli macie więcej dzieci w różnym wieku, to każde z nich będzie miało taką samą radochę.

 

Jak się bawić?
Warto zacząć od zagadek. Każde zwierzę opisane jest za pomocą krótkiego wierszyka – rymowanki, na przykład tak:

 

3

 

Kiedy dziecko odgadnie o kim mowa, odrywamy elementy wzdłuż perforacji i ustawiamy na stoliczku.

 

7

 

Wszystkie zwierzątka z jednej strony są kolorowe, ale z drugiej, wymagają pokolorowania, czyli idealne zadanie dla małych artystów.

 

10

 

11

 

Tak przygotowane figurki już nadają się do zabawy. Można odgrywać scenki z przygodami zwierzątek, można przyczepić do nich patyczki i pobawić się z teatrzyk cieni, albo nawet powiesić wszystkie na sznureczkach i przygotować dla młodszego rodzeństwa karuzelę nad łóżeczko. Figurki będą się też idealnie nadawały jako dodatkowe elementy do zabawek, które dziecko już ma.

 

Jeśli chwilkę się zastanowicie, to na pewno przyjdą Wam do głowy jeszcze inne sposoby na zabawę z figurkami, a jeśli nie, to pozostawcie to zadanie wyobraźni Waszych maluszków. Same się zdziwicie ile nowych zastosowań jeszcze powstanie.

 

Wszystkie figurki są mniej więcej wielkości dłoni, ale muszę zaznaczyć, że wykonane są z dość miękkiego kartonu, więc jest to zabawka, którą łatwo można zniszczyć. Mimo to uważam, że koniecznie musicie zwrócić uwagę na FIGURKOWE ZABAWY. Nawet jeśli Wasze maluszki są za małe, albo za duże na tę zabawkę, to warto o niej pamiętać kiedy ruszycie w poszukiwania prezentu. My gorąco polecamy i pewnie jeszcze kilka razy pomęczę Was na Facebooku, albo Instagramie, naszymi pomysłami na zabawy z figurkami.

 

Jestem bardzo ciekawa jaki Wy miałybyście pomysły na wykorzystanie tych tekturowych figurek. A może macie już tę zabawkę? Jak się podobała Waszym maluszkom?

 

Wbrew pozorom, to wcale nie jest tak, że dobry rodzic powinien w nieskończoność wyciągać z kapelusza pomysły na kreatywny zabawy z maluchem. Dobry rodzic powinien wiedzieć gdzie szukać inspiracji ;)

Czytany 1823 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 luty 2016 20:07
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon