środa, 26 kwiecień 2017

Nasze najlepsze klocki przestrzenne Super Acrobat - Ludus

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nasze najlepsze klocki przestrzenne Super Acrobat - Ludus

Dawno nie pokazywałam na blogu naszych zabawek, bo też i dawno nic mnie nie zachwyciło do tego stopnia, aby poświęcać temu osobny wpis. Ostatnio, w nasze ręce trafiły bardzo oryginalne klocki i koniecznie muszę Wam je pokazać.

Klocki, o których mowa to Super Acrobat marki Ludus. Nasz zestaw składa się z 50 elementów - akrobatów i kółek o różnej wielkości. Z tych małych „ludzików” można wyczarować cuda!

 

thumb DSC 0900 1024

 

thumb DSC 0906 1024

 

Nogi oraz ręce każdego akrobaty to odpowiednio - uchwyty albo kulki. To właśnie do nich przyczepiamy kolejne elementy, chociaż równie dobrze można „chwycić” kolejnego akrobatę w każdym dowolnym miejscu.

 

thumb DSC 0936 1024

 

thumb DSC 0988 1024

 

Bardzo ważne jest to, że poszczególne elementy łączy się lekko i kilkulatek bez najmniejszego problemu będzie w stanie zbudować dowolne konstrukcje, bo budowa niesamowitych konstrukcji jest sednem tej zabawy. Chociaż elementy łączy się łatwo, to trzymają się ze sobą bardzo mocno, dzięki czemu wygląda jakby akrobaci unosili się w powietrzu. Efekt jest fantastyczny.

 

thumb DSC 0943 1024

 

thumb DSC 0970 1024

 

thumb DSC 0990 1024

 

Klocki są świetnie przemyślane i zachęcają do budowania coraz to większych i bardziej skomplikowanych konstrukcji. Trzeba jednak uważać, bo jeśli połączymy ze sobą zbyt wielu akrobatów, budowla zacznie się przechylać. Właśnie wtedy zaczyna się prawdziwe kombinowanie, bo trzeba przemyśleć gdzie ustawić kolejnych cyrkowców, żeby konstrukcja miała „ręce i nogi” ;)

 

thumb DSC 0002 1024

 

thumb DSC 0018 1024

 

thumb DSC 0024 1024

 

Jeśli myślicie, że z tych klocków można budować jedynie cyrk, to jesteście w błędzie. U nas akrobaci tworzyli wieżę, tunel a nawet pociąg i piętrowy garaż! Wszystko zależy od wyobraźni malucha.

 

thumb DSC 0033 1024

 

thumb DSC 0036 1024

 

thumb DSC 0060 1024

 

thumb DSC 1090 1024

 

thumb DSC 1098 1024

 

Uwielbiam zabawy konstrukcyjne, a jeszcze bardziej uwielbiam obserwować Krzyśka, jak analizuje kolejne kroki. Zabawa klockami uczy logicznego myślenia, przewidywania, pobudza wyobraźnię przestrzenną, ale również wspomaga rozwój motoryki małej. A wszystko to jakby mimochodem, bo podstawą jest fantastyczna zabawa. Chciałam napisać: „Jeśli szukacie ciekawych klocków…”, ale tego nie napiszę, bo uważam, że każdy maluch powinien mieć ciekawe klocki w swoim pokoiku. Wiem doskonale, że rodzice najczęściej kupują Lego, bo o nich wiemy wszyscy. Żyjemy jednak w czasach, kiedy producenci zabawek prześcigają się w wymyślaniu nowych, niebanalnych rozwiązań. Klocki Super Acrobat od Ludus to właśnie jedna z tych zabawek, która jest niezwykle przemyślana i wymaga od dziecka myślenia zupełnie innego, niż podczas układania tradycyjnych konstrukcji.

 

Kiedy ja szukam zabawek dla Krzyśka, głównie zwracam uwagę na ich pomysłowość i sposób wykonania. Wiem jednak, że dla wielu rodziców ważne są również inne kwestie, dlatego muszę dodać, że klocki powstają we Włoszech a tworzywo z którego są wykonane jest biodegradowalne.

 

Klocki Super Acrobat dostępne są w sklepie internetowym edukatorek.pl i kosztują 69,90 zl. My wybraliśmy wersję cyrkową, ale w sklepie znajdziecie również klocki Acro ZOO ze zwierzakami - KLIK.

 

Chyba nie muszę dodawać, ale jeśli ktoś miałby wątpliwość, to my gorąco polecamy akrobatów! A jakie są ulubione klocki Waszych maluszków?

 

 

Spodobał Ci się ten wpis? 

 Zostaw po sobie znak w postaci komentarza albo polub, lub udostępnij wpis na Facebooku. 

 Zapraszamy też na raczkowy profil na Facebooku - KLIK i Instagramie - KLIK.

 Do napisania! :)

 

Wpis powstał w ramach cyklu BAWIĘ SIĘ Z EDUKATORKIEM

Czytany 2959 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 kwiecień 2017 18:34
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon