poniedziałek, 03 wrzesień 2018

Kilka pomysłów na rozwijanie dziecięcych pasji

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka pomysłów na rozwijanie dziecięcych pasji

Kiedyś myślałam, że jak Krzysiek skończy 3 lata to wybór zabawek będzie dużo łatwiejszy. Przy maluchu trzeba uważać na oznaczenia bezpieczeństwa, a dla starszaka wystarczy znaleźć coś ciekawego i kupić bez zbędnych rozmyślań. Jak zawsze w życiu, wszytko wydaje proste dopóki nie znajdziemy się w danej sytuacji.

Teraz, chociaż staram się wyszukiwać w sklepach porządne zabawki, i tak po pokoju synka „walają” się ręce, nogi, koła i inne małe, niezidentyfikowane elementy. Kwestia jakości to jeden problem, a drugi to bezużyteczność niektórych zabawek. Na pewno macie w domu ludziki, które dziecko dostało w prezencie, a które zupełnie do niczego nie pasują. U nas „hitem” jest robot od „Mikołajka”. Kosztował miliony monet, jedyne co umie to jeździć (ledwo) na nogach i świecić oczami. Nikt nie wie jak się tym bawić, no ale przecież nie wyrzucę... Na pewno znacie ten ból. Przy współpracy z firmą Smily Play przygotowałam pomysły dla starszaków na... świetnie spędzony czas!

 

thumb DSC 0918 1024


Muzyka
Co tutaj dużo mówić, dzieci uwielbiają robić hałas. Jeśli jednak nakierujemy je w odpowiednią stronę to zamiast bezmyślnych krzyków może powstać nowa pasja. Prawdziwe instrumenty muzyczne mają w sobie coś tajemniczego. Mało kto pozwala się nimi bawić dziecku, co dodatkowo potęguje zainteresowanie. Małe pianino, skrzypce albo mikrofon mogą obudzić w dziecku duszę artysty. W końcu każda z nas również przechodziła etap „chcę być piosenkarką”, albo „chcę być znana”.

 

Smily play muzyka

 

1. Elektroniczna perkusja [KLIK]
2. Skrzypce [KLIK]
3. Fortepian [KLIK]
4. Mikrofon koncertowy [KLIK]
5. Mikrofon Będę Gwiazdą [KLIK]


Technika
Chociaż nie wszystkim się to podoba, nasze dzieci już od najmłodszych lat mają kontakt z najnowszą technologią. Zamiast oddawać maluchom swoje własne sprzęty, warto rozejrzeć się za ich zabawkowymi odpowiednikami. Szczególnie zwróćcie uwagę na e-book z czterema pięknie przeczytanymi bajkami [klik]. Ja się w nim zakochałam!

 

Smily play technika


1. E-book. Poczytaj mi bajeczkę [KLIK]
2. Tablet [KLIK]
3. Mobilny tandem [KLIK]
4. Bystry tablet [KLIK]

 


Nauka
Kiedy szukam zabawek dla Krzysia to najczęściej wybieram właśnie coś naukowego. Synek uwielbia się uczyć, rozwiązywać zadania i rozgryzać zagadki, dlatego tutaj najłatwiej coś dla niego znajdę. Nawet jeśli Wasze dziecko nie przepada za łamigłówkami logicznymi, warto rozbudzać jego zainteresowanie w tę stronę, bo dzięki temu będzie mu łatwiej w szkole. A wiecie, że już nawet czterolatek może opanować podstawy ułamków? Owocowa matematyka idealnie się do tego nadaje. :)

 

Smily play nauka

 

1. Kolorowa wieża [KLIK]
2. Auto Zrób to Sam [KLIK]
3. Owocowa matematyka [KLIK]
4. Inteligencja 4W [KLIK]
5. Sorter Tik Tak [KLIK]


Zabawa w dom
Dzieci uwielbiają zabawę w dom o czym zresztą doskonale wiecie:) Spośród całej oferty marki Smily Play wybrałam kilka takich, którymi sama chętnie bym się pobawiła. Co powiecie na kuchenkę, która uczy zdrowego odżywiania albo lalkę, której znika katar kiedy potrze jej się nos ściereczką z ciepłą wodą? Achh gdyby w prawdziwym życiu katar też tak łatwo znikał :)

 

Smily play zabawa w dom

1. Lala Chora Milenka [KLIK]
2. Głowa do czesania [KLIK]
3. Magiczny podwieczorek [KLIK]
4. Rozgadana kuchnia [KLIK]
5. Pomysłowy piekarnik [KLIK]

 

I jak Wam się podobają propozycje? Ja jestem zachwycona tymi zabawkami, bo nie tylko rozwijają, ale również nie muszę się bać o odpadające elementy. Pozostaje tylko dobra zabawa:) Dajcie znać czy coś Wam wpadło w oko.

 

thumb DSC 0933 1024

 

thumb DSC 0981 1024

 

Waszym maluszkom życzę świetnej, kreatywnej zabawy, a Wam kilku spokojnych chwil :)

Do napisania niedługo!


Wpis powstał przy współpracy z firmą Smily Play.

Wszystkie szczegółowe dane techniczne pokazanych przeze mnie zabawek znajdziecie na stronie www.smilyplay.pl

Czytany 1636 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 wrzesień 2019 13:57
 

KTO TO TAKI           WSPÓŁPRACA           KONTAKT

 

facebook icon instagram icon